banner94

Etwınnıng Ulusal Ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülleri Sahiplerini Buldu 01 Ekim 2019, 09:36

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, eTwinning projeleri Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödüllerini kazanan öğretmenleri ve idarecileri makamında kabul etti.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törende, konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, eTwinning Projesinde ödül alan öğretmenleri tebrik etti.

Sarı, şöyle konuştu: “İlimizi Avrupa'da temsil eden öğretmenler; projeleri ile öğrencilerini 21. yüzyıl becerileri ile geliştirmeye, araştırmaya yönlendirmişlerdir. Ayrıca projelerde öğretmenler öğrencilerin yabancı dil gelişimine de katkı sağlamışlardır, öğretmenleri başarılarından dolayı kutluyorum." dedi.

eTwinning projeleri Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödüllerini ise Midyat’ta Cumhuriyet Mahallesi Portakal Çiçeği Anaokulu Müdürü aldı.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Bu kapsamda 2018 yıllı e-Twinning projesi kapsamında Mardin ili genelinde sürdürülen 6 proje Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandığı kaydedildi.

Yusuf Erol

banner85

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar