banner94

İlkokul öğrencilerine "afet çantası hazırlama" eğitimi 17 Eylül 2019, 13:02

Mardin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından ilkokul öğrencilerine "Afetlere Hazırlık Yılı" kapsamında eğitim verildi.

MARDİN - Mardin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından ilkokul öğrencilerine "Afetlere Hazırlık Yılı" kapsamında eğitim verildi.

Yalım Mahallesi'nde bulunan 13 Mart İlkokulu kulda öğrencilere verildi.

AFAD Eğitim Uzmanı Mehmet Garguli, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca içinde bulunduğumuz yıl afetlere hazırlık yılı olarak ilan edildiğini söyledi.

Garguli, öğrencilere afet çantası ve çanta hazırlama konularında bilgi vererek, “Her ay farklı bir konuda etkinlikler düzenlemekteyiz. Eylül ayı Afet ve Acil Durum çantası olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzce hazırlanan Afet ve Acil Durum çantası personelimiz eşliğinde tanıtımı 13 Mart İlkokulludaki öğrencilerle gerçekleştirilmiştir. Tanıtımda Afet ve Acil Durum çantasının önemi, gereği ve içindeki malzemeler vurgulanmıştır. Bu amaçla ilimizdeki vatandaşlara bilgilendirme, önlem alma, afetlerde bilinç ve farkındalık oluşturma hedeflendirilmektedir." dedi.

Kent genelinde afet bilincinin yaygınlaştırılması için eğitim programlarının sürdürüleceği belirtildi.

banner85

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar