banner94

Başkan Şahin, Midyat´ı inşaat alanına çevirdi 15 Mayıs 2020, 12:56

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, “85 dönüm alan üzerine hizmet kampusu kurduk, tarihi sokakları aslına uygun restorasyonunu gerçekleştirdik.”

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, “85 dönüm alan üzerine hizmet kampusu kurduk, tarihi sokakları aslına uygun restorasyonunu gerçekleştirdik.”

Mardin´in Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, kısa sürede gerçekleştirdiği hizmetlerle İlçeyi inşaat alanına dönüştürdü. Tarihi çarşıların restorasyonunu yapan Şahin, İbadethaneleri ve mezarlıkları da hak ettiği bakıma kavuşturacaklarını söyledi.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, belediye hizmet birimlerinin koordine içinde hizmet yürütmelerini sağlamak ve hizmetlerin denetim altında tutulması amacıyla, Estel kesiminde bulunan 85 dönüm alan üzerinde hizmet kampüsü kurduklarını belirtti. Dağınık bulunan hizmet birimlerini bir araya toplamakla, hizmet kalite ve verimliliğinin artacağını vurgulaya Şahin “ Daha önce hizmet birimlerimiz birbirinden kopuk ve uzak bulunuyordu. 85 dönüm alan üzerinde kurduğumuz hizmet kampüsünde; Fen İşleri, Plan Proje, Park Bahçeler, Temizlik İşleri, Makine ve Bakım Hizmetleri, Destek Hizmetleri, Zabıta ve Sosyal Destekler Müdürlükleri bulunmaktadır. Başkanlık Makamı dışında tüm birimleri bir araya getirdik. Hizmet akışı bir yerden ve koordineli bir şekilde yapılacak. Birimler görev aksaklıklarını anında birebir görüşerek çözebilecek. Hedefimiz vatandaşımıza hızlı ve kaliteli hizmet vermektir” dedi.

Doğalgaz Çalışmaları devam ediyor

Midyat ilçesinde geçen yıl başlatılan doğalgaz çalışmalarının bu yıl hızlandığına dikkat çeken Başkan Şahin “ Geçen yıl doğalgaz firması çalışma başlatmış ve 26 kilometrelik bir boru döşeme gerçekleştirdi. Bu yıl 45 kilometrelik bir çalışma gerçekleştirildi. 2 yıl içinde ilçemizin doğalgaza kavuşacağını hedefliyoruz. İlçe halkımızın rahat ve huzuru için hedeflerimizi büyük tutuyoruz” şeklinde konutu.

Tarihi çarşılar özüne dönüştürüldü

Midyat ilçe genelinde eski çarşıların restorasyonunun hızlandırıldığına dikkat çeken Başkan Şahin “Midyat ilçesi olarak turizmden beklentilerimiz büyüktür. İlçelimizin tarihi dokusunu korumak ve geçmişten gelen tarihi zenginlikleri geleceğe taşımayı bir görev ve sorumluluk olarak görüyoruz.  Midyat ve Estel kesiminde bulunan eski çarşıları restore  ederek, tarihe kazandırdık. Bunun yanında çok önemli Ulu Cami ve Tarihi Abdurrahman evini de Vakıflar Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle restorasyonunu gerçekleştireceğiz." diye konuştu

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat İlçesinin il statüsüne kavuşturtulması beklentisi içinde olduklarının altını çizerek, hizmetlerini şehir olamaya dönük olarak gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

banner85

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar