banner94

Midyat Belediyesinden tekerlekli sandalye bağışı 05 Temmuz 2020, 09:56

Mardin’in Midyat İlçe Belediyesinden engellilere 40 tekerlekli sandalye bağışı. 

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, geçen ay "Dünya Engelliler Haftası" dolayısıyla Engeliler Derneği Başkanı Şükrü Baran'ı ziyaretinde verdiği 40 tekerlekli sandalye yardımı yapma sözünü yerine getirdi.

Midyat Belediyesi önünde düzenlenen törende, 40 engelli vatandaşa tekerlekli sandalyeleri verildi.

Midyat Belediye Başkanlığı önünde yapılan dağıtım töreninde, konuşan Belediye Başkanı Veysi Şahin, bu tekerlekli sandalyelerin bir kısmı hayırsever vatandaşlarımız tarafından karşılandığını bir kısmının ise Belediyemiz tarafından satın alındığını söyledi.

Başkan Şahin şöyle konuştu, “İş başına geldiğimiz günden beri Belediye yönetimi olarak her zaman sizlerin yanında olduk. Bunun en bariz örneği belediyemize ait bir binayı Hükümet Konağı karşısında bulunan ana cadde sizlere tahsis ettik. Bundan sonrada ihtiyaçlarınızı talepleriniz belediyenin imkanları dahilinde karşılanmaya çalışılacaktır. “dedi.

Şehmus Demir engelli kardeşi için annesi ile birlikte tekerlekli sandalye almaya geldiğini belirterek, “bize tekerlekli sandalye verdikleri için çok mutluyum. Kardeşim, konuşamaz ve yürüyemez. Bize tekerlekli sandalye verdikleri için çok mutluyuz.” Dedi.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yeni tekerlekli sandalyeleri engellilere hediye etti. Yeni tekerlekli sandalyesine kavuşan engeliler, Başkan Şahin’e teşekkür ettiler.

Tekerlekli sandalye dağıtım törenine, Belediye Başkan yardımcıları Şehmus İleri, Abdurrahim Çelik, Belediye personeli ile engelliler ve aileleri katıldı.

Tören yapılan konuşmaların ve yapılan dağıtımın ardından sona erdi.

banner85

Yorumlar

Ali ŞAHİN :

Engelli kardeşlerimiz bize emanettir. sahaip çıkmalıyız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar