banner94

Midyat Umut Kervanı yüzlerce yetim ve muhtaç aileye kurban eti ulaştırdı 03 Ağustos 2020, 16:14

​Kurban Bayramı münasebetiyle Türkiye'nin birçok yerinde vekâleten kurban kesimi ve dağıtımını yapan Umut Kervanı, Mardin'in Midyat ilçesinde de yüzlerce aileye kurban eti ulaştırdı.

Midyat'ta fakir ve muhtaçlara yaptığı yardım faaliyetleriyle takdir toplayan Midyat Umut Kervanı, Kurban Bayramı'nda yüzlerce ailenin yüzünü güldürdü. Yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerini de unutmayan hayırseverler, Umut Kervanı aracılığıyla Afrika, Yemen ve Asya'daki yetim ve muhtaçlara ulaştırılmak üzere 38 kurban hissesi gönderildi.

Midyat'ta 300 aileye kurban eti ulaştırıldı

Teşrik tekbirleriyle bir kesimhanede vekâleten kesilen kurbanlıkların etleri, önceden tespit edilen Midyat merkez ve mahallelerindeki yetim, fakir ve muhtaç 300 aileye ulaştırıldı.

Kurban faaliyetleri hakkında konuşan Midyat Umut Kervanı Yetkilisi Nureddin Ayyıldız, hayırseverlerin vekâleten verdikleri kurban etlerini yetim, fakir ve muhtaç ailelere ulaştırdıklarını söyledi.


"Fakir, muhtaç ve yetimlerin umudu olmaya devam edeceğiz"

Midyat Umut Kervanı olarak önemli çalışmalarından birinin Kurban Bayramı'nda fakir ve muhtaçlara kurban etini dağıtmak olduğunu ifade eden Ayyıldız, "Midyat Umut Kervanı olarak yurtiçi için 21, Afrika için 18, Yemen için 12 ve Asya için de 8 olmak üzere toplam 60 kişinin vekâletlerini alarak kurbanlarını kestik. Allah kurban bağışlayan hayırseverlerimizden razı olsun ve kabul etsin. Kestiğimiz kurbanların etlerini hijyenik bir ortamda paketleyip özellikle yetim, muhtaç ve fakir ailelere ulaştırdık. Yıl boyunca evlerine hiç kırmızı et girmeyen ailelere etleri ulaştırdık. Midyat Umut Kervanı olarak, özellikle fakir ve muhtaçların, yetimlerin umudu olmaya devam edeceğiz." dedi.

banner85

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar