2. Midyat'ta Festival Hazırlığı

Midyat Kaymakamlığı ve Midyat Belediyesi’nin bu yıl 2.sini düzenlediği, Uluslararası Midyat Kültür ve Sanat Festivali 06-08 Eylül’de tarihleri arasında müzik, sanat, zanaat, kültür severlerle buluşacak.

Midyatlı farklı farklı kültürlerini yansıtan yerel sanatçıların yanında, ünlü sanatçılarla gerçekleşecek konserler inanılmaz bir müzik, folklorik şöleni üç gün sürecek.

Dinler ve diller kenti Midyat'ın binlerce yıllık geçmişinin kadim izlerini, kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturuyor.

Büyük şehirlerde yaşayan ve kendini farklı bir atmosferde bulmak isteyen, stresten uzak bir gün geçirmek için güzel bir fırsat.

Midyat Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali sizlere kapılarını açıyor

Tarihi kent, geçmişi ve geleceği aynı anda yaşama fırsatı veriyor.

Midyat kültür, sanat, yaşam, yemek, el sanatları, tarihi mekânlar, gümüş ve taş işçiliğinin yaygın olarak tanıtıldığı festivale yerli ve yabancı sanatçılar ve zanaatkârları katılıyor. 

Dizi, sinema, belgesel, filim ve kliplerinin çekildiği tarihi mekânlarıyla, hanlarıyla, ibadetleriyle, adeta mozaik renkleri içinde barındırıyor.

Klasik taş yapılı konaklarının yanında, daracık sokaklarında dolaşırken mistik havasıyla Ortadoğu’ da, Kudüs, Şam, sokaklarında dolaştırıyormuş gibi yaşarsınız.

Bir anda, modern binalar, sokak ve bulvarlara çıkarak gelişen bir kenti yaşarsınız.

Türk, Kürt, Arap, Mahalle, Süryani, Müslüman, Hristiyan, Ezidi’ lerin birlikte içi içe yaşadığı ve dünyaya örnek olmuş kenti görmek için işte size fırsat.

Gümüş ve taş zanaatkârların hünerlerini sergiledikleri stantlar, Işıklar Mahallesi otogar alanında 06-08 Eylül tarihleri arasında yerli ve yabancılara ziyaretçileri ağırlayacak olan festivale sizleri davet ediyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Servet
Servet - 2 yıl Önce