Artuklu'da Sondaj Çalışmalarında Suya Ulaşıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda Artuklu ilçesinin su ihtiyacının karşılaması amacıyla devam eden sondaj çalışmalarında suya ulaşıldı.

Artuklu'da Sondaj Çalışmalarında Suya Ulaşıldı

Artuklu ilçesinin içme suyu sorununu ortadan kaldırmak için Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatlarıyla su rezervi bakımından zengin olduğu belirlenen noktalarda Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan sondaj çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda yürütülen iki sondaj çalışmasında suya ulaşıldı.

Yaşanan su sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla çalışmaların tüm hızıyla sürdürüldüğünü söyleyen Vali Demirtaş, şu ifadeleri kullandı;

“Kentimizin sorunlarını tüm yönleriyle ele alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Daha yaşanılabilir bir Mardin için üst yapıdan altyapıya kadar belirlediğimiz sorunları çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Şehrimizin en büyük sorunlarından biri olan su sorununu çözmek içinde gerek boru hatlarında yenilemeler yapıyoruz gerekse de alternatif çalışmalar ile kesintisiz su hizmetini vatandaşlarımıza sunmak için MARSU ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Artuklu ilçemizin su ihtiyacını karşılamak amacıyla ekiplerimizce yürütülen sondaj çalışmalarımızın iki noktasında suya ulaşıldı. Teknik ekiplerimizin yaptığı çalışmalarda su rezervi zengin olan ve suya ulaştığımız noktalarda çalışma alanlarımızı genişleterek daha fazla suya ulaşmaya çalışacağız.”

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER