İller Bankası Heyeti Proje İçin Mardin’de

Tutaşı ilçenin hak ettiği hizmetleri alması için mücadele ettiklerini ve yapılan çalışmaların karşılığını almaya başladıklarını söyledi.

İller Bankası Heyeti Proje İçin Mardin’de

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ilçenin hak ettiği hizmetleri alması için mücadele ettiklerini ve yapılan çalışmaların karşılığını almaya başladıklarını söyledi.

Artuklu Belediyesi yaşanılabilir bir ilçe hedefiyle durmadan çalışıyor. Tüm mahalle ve sokaklarda çalışmaları sürdüren Belediye, vatandaş odaklı çalışmalar yapıyor. Öte yandan  Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı da Ankara ziyaretleriyle kazanımlar elde ediyor. Son olarak birçok bakan ve üst düzey bürokratı ziyaret ederek ilçenin taleplerini belirten Tutaşı, bu konuda somut sonuçlar almaya başladı. Ankara ziyaretleri neticesinde Eski Mardin’in sokaklarının yenilenmesi projesi kapsamında İller Bankasından inceleme heyeti geldi.

Kısa sürede güzel işler

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “İlçemizin güzel geleceği için çaba veriyoruz” dedi. Tutaşı şunları kaydetti: “Göreve başlamamızdan çok kısa bir zaman geçmesine rağmen vatandaşlarımızın beklediği bir ilçeyi inşa etmek için çalışmalarımıza start verdik. Soka sokak gezerek hemşehrilerimizi dinledik ve sorunları bu sayede yok etmeye başladık. Biz yerel bütçenin yanında ilçemiz için Ankara’dan destekler almak suretiyle de projelerimize başlamak istiyorduk. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde Ankara ziyareti gerçekleştirerek üst düzey görüşmeler yaptık”

Eski Mardin cazibe merkezi olacak

Yapılan görüşmelerin meyvelerini aldıklarını vurgulayan Tutaşı, “Ziyaretlerimize binaen ilk olarak İller Bankası’ndan bir heyet gelerek incelemelerde bulundu. Turizmin göz bebeği olan Eski Mardin’in sokaklarını yenilemek ve cazibe merkezi haline getirmek için projemizi gelen heyete gösterdik. Biz bundan sonra da aynı şekilde çalışmalara devam edeceğiz. İlçemizin kazanması için Ankara’da olacağız ve projelerimizi sunacağız. Bu sayede belediye bütçesini en akıllı şekilde kullanacağız” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER