Başkan Şahin, Midyat-Mardin Karayolu İçin Girişimleri Sonuç Verdi

Midyat Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin, Midyatlıların hizmet talebi ve isteklerini sürekli Bakanlılar düzeyinden Ankara Ve Midyat arasında mekik dokuyarak, dile getiriyor. 

Başkan Şahin, bir önceki Ulaştırma ve Altyapı eski Bakanı Mehmet Cahit Turan'a Midyat ziyaretinde Midyat- Mardin karayolunun yapılması için taleplerde bulunmuş, bu talepleri Bakan olumlu karşılayarak yapılaması için söz vermişti. 

Ayrıca, kayıtlarda mevcut "Midyat-Mardin Karayolunun duble yol yapılması, Karayolları Bakım Evi Yerinin "Millet Bahçesi" ne Dönüştürülmesi ve şehir içindeki kaldırımların ihale edilmesini" Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan'a iletmişti. 

Bakan Turhan, Başkan Şahin'in isteklerine olumlu cevap vererek, gerekli çalışmaları başlatacaklarını sözü verdi.

Süreç devam ederken, kısa bir süre sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı kararıyla görevden alınırken yerine yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’da vakit kaybetmeden daha geçtiğimiz 2020 Ekim Ayı’nda Midyat geldi. 
Mardin Valimiz/Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Demirtaş, Kaymakamımız Sayın Tekin Dundar’ın ve Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin ile birlikte Bakan Karaismailoğlu, Midyat-Mardin karayolunda 3. Kilometresinde karşılanarak yolda incelemelerde bulunuldular. ,

Burada Başkan Şahin, yine istek ve talepleri yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu burada iletirken ayrıca Makamında yolun yapılması için taleplerde bulundu.  

Başkan Şahin, her ortamda Midyat-Mardin Karayolunun yapılaması için çeşitli girişimleri oldu. Ve nihayetinde şu görüyoruz ki. Mardin AK Parti İle Kongresinin yapılacağı 18 Ocak 2021 tarihinde inşallah Cumhurbaşkanımız/AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Pandemi nedeni ile kongreye canlı bağlantı ile katılacak. 
İnşallah umuyoruz ve bekliyoruz ki bu müjdeli haberi canlı yayında açıklanır.

Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin, dur-durak, gece-gündüz demeden kendini Midyat ve Midyatlı için adadı. 

Bunun yanında Başkan Şahin, Mardin ve ilçelerinde çok kabul gören ve adeta bir milletvekili edasında çalışmalarda ve girişimlerde bulunuyor.

Son olarak şunu diyebilirim ki, Kimi erdemli insanlar o kadar doğru şeyler yaparlar ki; yaptıkları kötü bir durumda veyahut yanlışta insanlar tarafından kendisine mal edilmez. Bu yanlış onun tüm bu iyiliklerini bir anda silip yok etmez. Kimse doğru bir insanın hakkını yemek istemez. “Yiğidi öldür, hakkını yeme”

Sağlıcakla esen ve mutlu kalın…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ŞAHİN
Ali ŞAHİN - 4 ay Önce

İnşAllah Başkanımızın bu güzel çalışması gayreti sonuç bulur.

Abdurrahim Güneş
Abdurrahim Güneş - 4 ay Önce

Belediye Başkanı Veysi Şahin, yaptıkları çalışmalar çoktur. Allah yardımcısı olsun.

Serhat Can
Serhat Can - 4 ay Önce

Harika güzel

Mehmet zeki Ayyıldız
Mehmet zeki Ayyıldız - 4 ay Önce

Sn.Başkanımızı ne işe yaramadıkları belli vekiller ile kıyaslamak bence uygun değil. Bizimde naçizane midyatımız için yapılan her güzel işe evet diyecek kadar cesaretimiz olduğunu beyan ederiz.!!

Ali ŞAHİN
Ali ŞAHİN - 4 ay Önce

Mutluyuz,
Hizmetlerin eşiği olan YOL intiyacamız mutlu son oluyor.