Dargeçit'te Elektrik sorunu çözülüyor

Dargeçit İlçesinde yıllardır çözülemeyen ve vatandaşların kâbusu haline gelen elektrik sorunu nihayet çözüme kavuşturulacak.

Dargeçit'te Elektrik sorunu çözülüyor

DARGEÇİT’TE ELEKTRİK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Mardin’in Dargeçit İlçesinde yıllardır çözülemeyen ve vatandaşların kâbusu haline gelen elektrik sorunu nihayet çözüme kavuşturulacak.

Yıllardır çözülemeyen elektrik sorunu Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy’un girişimi ile çözüme kavuşuyor. Yakında faaliyete geçecek alternatif hat ve trafo merkezinin 25 NVA kurulumu sayesinde elektrik sorunu çözülecek.

Vatandaş ile DEDAŞ arasında zaman zaman tartışmaya sebep olan elektrik sorunu çözülüyor. Başkan Aksoy, Dargeçit İlçesinde hem kış hem yaz mevsiminde sık sık yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili gelen şikâyetleri üzerine girişimde bulundu.

Her alanda halkımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz diyen Aksoy, “İlçemiz ve ilçe sakinlerimizin sorunlarını çözmek, İlçemizi daha güzel bir yer haline getirmek her alanda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaşları ziyaret ettiğimizde karşılaştığımız ve bize iletilen sorunları da çözüme kavuşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımız sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle mağdur oldukları için isteklerini bize ilettiler. Bizde konuygerekli mercilere ilettik. Desteğini bizden esirgemeyen Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, Bakan yardımcımız Sayın Abdullah Tancan’a, Mardin Milletvekilimiz Sayın Cengiz Demirkaya'yı ve Mardin Milletvekilimiz Sayın Şeyhmus Dinçel’e teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER