Belediye Başkanı Şahin, Midyat eğitim alanında atağa kalkacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) bünyesinde Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi açılmasına karar verdi.

Belediye Başkanı Şahin, Midyat eğitim alanında atağa kalkacak

MARDİN - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) bünyesinde Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi açılmasına karar verdi.

Midyatlıların dört gözle beklediği "Sanat Ve Tasarım Fakültesi" açılması kararı, Resmî Gazete’ de yayınlanmasının ardından, Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ilçeye büyük bir katkı sağlayacağını belirterek, alınan karar vesilesiyle sevinçli olduklarını söyledi.

-“Midyat’ın, eğitim alanında atağa kalkmasına neden olacak”

Belediye Başkanı Veysi Şahin, “Halkımızın eğitim ve öğretim alanındaki taleplerine karşılık vermek için büyük gayret gösteriyoruz. Midyat’ta Sanat ve Tasarım Fakültesi açılacak olması, ilçemizin eğitim alanında atağa kalkmasına neden olacak. İlçemize Fakülte açılması için yoğun taleplerde ve girişimlerde bulunduk. Son olarak ilçemize bir Fakültenin kazandırılması için çok gayret gösterdik. Özel bir stratejik ağırlık vererek el birliğiyle ilçemize bir fakülte kazandırmanın sevincini yaşıyoruz." Dedi.

Veysi Şahin, açılacak fakültenin bölgenin yapısına uygun olmasını istediklerin ve bu çerçevede hareket ettiklerini vurgulayarak, “Biz özellikle Sanat Ve Tasarım alanında bir fakülte kurulmasını istedik. Çünkü Midyat'ın korunmuş tarihi dokusu, köklü tarihi, geleneksel el sanatları ile farklı kültürlerin ve inançların bir arada yaşadığı bir ilçe. Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüyle, Milletvekillerimiz, Valimiz ve biz YÖK'e bu yönde bir fakülte açılması için teklifler gönderdik.” Diye konuştu.

Yoğun talebe kayıtsız kalamayan Yükseköğretim Kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Şahin, “Fakültemizin kurulmasında desteklerini esirgemeyen ve konuyla yakından ilgilenen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Yekta Saraç’a, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a, Mardin Milletvekillerimiz Sayın Şeyhmus Dinçel ile Sayın Cengiz Demirkaya’ya, Önceki dönem Mardin Milletvekillerimize, Mardin Valimiz Sayın Mustafa Yaman’a, AK Parti İl Başkanımız Sayın Faruk Kılıç’a, Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Tarık Demir’e, Midyat Kaymakamımız Sayın Tekin Dundar’a, Midyat’lı hemşehrilerim adına şükranlarımızı sunarım. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun.” Açıklamasında bulundu.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER