MAÜ, Beytülmakdis Vakfı ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Mardin Artuklu Üniversitesi, Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı ile çeşitli alanlarda akademik işbirliği projeleri yürütmek üzere protokol imzaladı.

MAÜ, Beytülmakdis Vakfı ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Mardin Artuklu Üniversitesi ile Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı arasında; eğitim, uzaktan eğitim, araştırma, akademik çalışmalar, seminer, konferans, panel, sempozyum ve çalıştaylar hazırlama gibi sosyo-kültürel alanlarda işbirliğinin oluşturulması maksadıyla protokol imzalandı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Kudüs ve Filistin Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği’ne dayanılarak hazırlanan protokol, MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Beytülmakdis Çalışmaları Vakfı Başkanı Gazi Yıldız tarafından imzalandı.

İmzalanan protokol ile birlikte ulusal ve uluslararası alanlarda yürütülecek olan eğitim ve uzaktan eğitim faaliyetlerinde destek paylaşımının mümkün kılındığını ifade eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, anlaşmaya dair şu açıklamalarda bulundu: “İmzalanan protokol ile birlikte yurt dışında bulunan üniversiteler ile düzenlenecek ortak programlar ve akademik çalışmalar için iş birliği kurulması, öncelikli hedeflerimiz arasında. Ayrıca akademik araştırma, bilgi-belge paylaşımı, müfredat materyal temini ve Ar-Ge çalışmaları da protokolümüzün kapsamı içerisindedir.” dedi.

“Beytülmakdis Elçileri” programı çerçevesinde, uzaktan eğitim yoluyla çeşitli faaliyetlerin icra edilmesi için koordineli çalışmaların yapılacağını belirten Özcoşar; kitap ve akademik dergi basımı konusunda da işbirliği içerisinde olacaklarını ifade ederek, Üniversitenin gelişimine katkı sunacak her türlü işbirliği faaliyetlerine de açık olduklarını söyledi.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER