Midyat’ta ilk kez ÖSYM İlçe Sınav Koordinatörlüğü tarafından yapıldı

2021-YKS süreci bu yıl ilk kez ÖSYM Midyat Sınav İlçe Koordinatörlüğü tarafından yürütüldüğü kaydedildi.

Midyat’ta ilk kez ÖSYM İlçe Sınav Koordinatörlüğü tarafından yapıldı

Midyat Meslek Yüksek Okulu Müdürü aynı zamanda ÖSYM Midyat Sınav koordinatörü Dr. Ekrem Akman, yaptığı açıklamada, İlçemizde 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) Oturumları Sınav Midyat İlçe Koordinatörlüğü tarafından yapıldığını söyledi.

Tüm sınav binaların Kovid-19 salgınına karşı gerekli tedbirler titizlikle uygulandığını kaydeden Dr. Ekrem Akman, açıklamasında, “Temel Yeterlik Testi (TYT), Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Midyat'ta ilk defa yapılan Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturum halinde gerçekleştirilen sınava Midyat’ta toplam 9136 Aday girdi. 46 binada toplam 1600 görevliyle yapılan 2021-YKS'nin tüm oturumları başarıyla tamamlandı.” dedi.

ÖSYM Midyat Sınav koordinatörü Akman, ayrıca; Midyat Kaymakamlığı, Midyat Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğünün desteklerine dikkat çekerek, sınav güvenliğini sağlayan Emniyet ve Jandarma ekiplerinin olağanüstü bir çaba gösterdiklerini vurguladı.

Akman, “Bu sınavda görev alan başta değerli akademisyenlere, öğretmenlere, emniyet, jandarma ve zabıta ekipleriyle sınavın koordine edildiği Midyat Meslek Yüksekokul personeli ve görev alan herkese teşekkür.” Ederim açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 20:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi Doğruyol
Sevgi Doğruyol - 1 yıl Önce

Sınava Midyat’ta girdiğim için kendimi çok mutlu ve şanslı hissetim. Belediye ekipleri sınava gireceğimiz okula kadar eşlik ettiler. Her şey İçin teşekkürler.

Ömer Faruk Dağ
Ömer Faruk Dağ - 1 yıl Önce

Midyatta sınava girmek güzeldi

SIRADAKİ HABER