Öğrenciler Kumbaraları ile Gönüllere Misafir Oldu…

Mardin Artuklu’da Eğitimde Başarı Grafiğinden Düşmeyen Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Sorumluluk Projeleriyle De Başarı Grafiğini Yakalıyor.

Öğrenciler Kumbaraları ile Gönüllere Misafir Oldu…

Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu’nun önceki yıllarda; “ Kim bir oruçluya iftar ettirirse kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır.” hadisinden esinlenerek başlattığı ramazan ayı gıda yardım kolisi bu sene de 17 günlük kapanmaya rağmen gelir düzeyi düşük ailelere ulaştı. “Gönlünüze Misafir Olmaya Geldik” sloganıyla başlattıkları bu çalışmada öğrenci öğretmen ve veliler ihtiyaç sahipleriyle buluştu. Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine temel gıda kolisi dağıtımı Umut Kervanı Derneği aracılığıyla yapılarak mutfak masraflarının bir kısmı karşılanmaya çalışıldı.

” Değerlerinizi hayatınıza katmak gibisi yoktur.”

Yardım kampanyasını değerlendiren Okul Müdürü Şeyhmus Demir; “Değerlerinizi hayatınıza katmak gibisi yoktur.” diyor ve devam ediyor; “İşin sırrı ne yapacağınızı bilmek değil, nasıl yaptığınızdır. Yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla yoğrulmuş bir inancımız var. Bu ruhun öğrencilerimiz tarafından benimsenip yaşatılabilmesi için eğitim öğretim sürecimiz boyunca okul kültürümüzde farklı zamanlarda farklı çalışmalar yaparak değerlerimizin çocuklarımız tarafından bir yaşam biçimi haline getirilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu kampanyamızda da çocuklarımıza yardım etme hazzı yaşatarak ihtiyaç sahiplerine karşı her birimizin kendi ölçülerinde sorumlu olduğunu fark ettirmek istedik.”

Proje koordinatörü Ömer Öncel ise kampanyayı değerlendirirken; Öncelikle okul yönetimimizin din kültürü öğretmenlerimizin okulumuz öğretmen, öğrenci ve velilerinin büyük desteği ile gerçekleştirdiğimiz projede beni en çok etkileyen şey öğrencilerimizin kampanyaya destek olmak için kumbaralarını kırıp birikmiş harçlıklarıyla katkı sunmasıydı. Bu da doğru yolda olduğumuzun en iyi ifadesiydi sanırım, diyor.

Önceki yıllarda öğretmen öğrenci ve okul personeli aracılığıyla yapılan gıda yardım dağıtımı 17 günlük kapanma sürecine denk gelmesi nedeniyle Umut Kervanı Derneği işbirliğiyle gerçekleşti. Dernek üyeleri gıda yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerinin kapılarına kadar ulaştırdı. Okul Müdürü Şeyhmus Demir bu anlamlı projenin hayata aktarılmasında katkısı olan özellikle kocaman yürekli öğrencilerine velilerine öğretmenlerine okul personeline ve Mardin Umut Kervanı’na teşekkür ederek Allah yaptıkları bu güzel anlamlı yardımı kabul etsin inşallah dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 12:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER