Trafik Haftası dolayısıyla Midyat’ta sürücüler bilgilendirildi

Mardin’in Midyat İlçesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Trafik Haftası kapsamında yapılan uygulamalarda, sürücüleri kazalara karşı bilgilendirdi.

Trafik Haftası dolayısıyla Midyat’ta sürücüler bilgilendirildi

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında ilçe geneli denetimler gerçekleştirdi. Ekipler, araçları tek tek durdurup, başta emniyet kemerinin önemi konusunda bilgilendirme de bulunup sürücülere trafik kurallarına uymaları yönünde bilgilendirmeler yapıldı.

Trafik Haftası kapsamında Koronovirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle birlikte… 

Farkındalık oluşturmak için Trafik haftasında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten yetkililer araç sürücüsü ve yayaları durdurarak, emniyet kemeri kullanmanın önemi, aşırı hız yapmanın sakıncaları, alkollü araç kullanmanın oluşturduğu riskler, hatalı sollama ve yakın takibin neden olduğu kazalar ile trafikte diğer yol kullanıcılarına saygı konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu. Meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilebilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından bu ve buna benzer uygulamaların devam edeceği yetkililerce bilgilendirmeler yapıldı.

Öte yandan etkinlikler kapsamında hazırlanan ’Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda’, ’Trafikte Her Yıl Daha İyiye’ ve ’Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ mesajlarını içeren broşürler belli noktalarda dağıtılarak trafik kurallarının önemine dikkat çekildi.

Midyat Gundem Com Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Selim Demir
Mehmet Selim Demir - 1 yıl Önce

Denetimler sık sık yapılması güzel. Trafik polislerine teşekkürler

SIRADAKİ HABER