Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yeni Binasına Taşındı

Midyat ilçesinde hizmet veren Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yeni Binasına Taşındı.

Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yeni Binasına Taşındı

Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yeni Binasına Taşındı

Mardin'in Midyat ilçesinde hizmet veren Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yeni Binasına Taşındı.

Midyat'ta 12 yıldır faaliyet gösteren merkez, 5 katlı yeni binasının açılışını gerçekleştirerek, zihinsel engellilere daha iyi şartlarda hizmet sunmayı amaçlıyor.

Açılışa; Midyat İlçe Kaymakamı Hüseyin, Tekin, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Levent Kaya, Midyat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı (MESOB)Rıfat Direkçi daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, zihinsel engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışını yapan Kaymakam Hüseyin Tekin, "Midyat ilçesinde Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi  yeni binasına taşınması ve engellilerimize yönelik daha modern bir ortam hazırlaması bizleri sevindirmiştir. Devletimizin engellilere yönelik yaptığı çalışmalarla engellilerimiz daha iyi şartlarda eğitilmektedir. Devletimize bu konuda teşekkür ediyorum. Ayrıca engellilerimize bu modern binayı hazırlayan Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Kaymakam Tekin, daha sonra, yeni binanın kurdelesini keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Açılışın ardından binayı gezdi ve engelli çocukların anneleriyle de sohbet edip sorunlarını dinledi.

Uğur Tunç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yeni binasın ‘da. Fizik tedavi, Zihinsel Destek Eğitimi, Yaygın Gelişim Bozukluğu, Dil Konuşma Bozukluğu, Özel Öğrenme Güçlüğü ve İşitme Programları bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER