GAP BKİ, Şanlıurfa'ya 23,6 milyon liralık yatırım yapacak

- GAP BKİ Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz:- "Bu projeler, turizm fiziki altyapısının güçlendirilmesi, organik tarımın geliştirilmesi, tarımsal altyapının geliştirilmesi, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine destek verdiğimiz projeler"

GAP BKİ, Şanlıurfa'ya 23,6 milyon liralık yatırım yapacak

ŞANLIURFA (AA) - GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) tarafından, Şanlıurfa'ya, bu yıl uygulanacak farklı sektörlerdeki 9 proje aracılığıyla 23,6 milyon liralık yatırım yapılacak.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, GAP BKİ Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla GAP BKİ Başkanlığında, yapılacak yatırımlara ilişkin tören düzenlendi.

Törende, tarımdan kırsal kalkınmaya, yenilenebilir enerjiden organik tarıma, sanayiden turizme ve sosyal altyapıya kadar birçok alana hitap eden 9 büyük projeye yönelik brifing verildi.

Vali Ayhan, törendeki konuşmasında, bölgenin ve kentin en önemli yatırım lokomotifinin başında GAP BKİ'nin geldiğini söyledi.

Yatırımların kararlılıkla sürmesinin planlandığını belirten Ayhan, "Hem fikir üretmede hem de üretilen fikirlerin hayat bulmasında GAP BKİ çok önemli bir misyonu yürütüyor. İdaremiz bundan sonraki süreçte de inşallah daha da güçlü proje ve fikirlerle hem Şanlıurfa'ya hem de bölgenin diğer illerine güzel işler yapacak. Bölgemiz, ülkemizin en önemli tarım ve turizm merkezlerinden birisidir. Çalışmalarımızı artırarak sürdürmede kararlıyız." dedi.

Başkan Vekili Açıkgöz ise GAP BKİ tarafından yürütülen projelere ilişkin bilgi verdi.

Bu yıl uygulanması planlanan 9 projenin finansmanının büyük kısmının idare tarafından karşılanacağını vurgulayan Açıkgöz, şunları kaydetti:

"Bu projelerin yaklaşık bütçesi 23,6 milyon lira, bunun 17,5 milyon lirasını biz GAP BKİ olarak desteklemiş olacağız. Bu projeler, turizm fiziki altyapısının güçlendirilmesi, organik tarımın geliştirilmesi, tarımsal altyapının geliştirilmesi, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine destek verdiğimiz projeler. Hayata geçirdiğimiz bu projeler aslında her alana hitap edecek projelerdir. Bu projelerin Şanlıurfa iline ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Konuşmaların ardından Vali Ayhan ile Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz tarafından 23,6 milyon liralık yatırımın protokolü imzalandı.​​​​

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER