MARGİSAD Başkanı El’den önemli açıklamalar

Halil El, MARGİSAD’ın girişimleri ve bürokraside kolaylaştırıcı yaklaşımlarla önemli çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum.”

MARGİSAD Başkanı El’den önemli açıklamalar

Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil El,“ Tarihte bölgenin önemli merkezlerinden biri olan Midyat, MARGİSAD’ın girişimleri ve bürokraside kolaylaştırıcı yaklaşımlarla önemli çalışmalara imza atacağımızı düşünüyorum.”

Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil El “Ovanın emeği fabrikada katma değere ulaşsın, ülkemiz kalkınsın, işsizlik son bulsun” sloganımız artık yaşam buluyor. Mardin ovasında yetişen kaliteli pamuk, genç nüfustan oluşan iş gücü potansiyeli fabrika ve atölyelerimizle birlikte Midyat’ı tekstil tasarım ve modanın merkezi haline getirmeyi başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil El, Midyat’ta kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte sektörün büyük bir ivme kazanacağını söyledi.

Tekstilin Midyat ve Dicle havzası için stratejik bir sektör olduğunu vurgulayan El, Kümelenme ile Makina, yedek parça, teknik servis, baskı ve İplik gibi işletmelerinin faaliyete geçmesiyle birlikte entegre ve kolektif konumuna gelindiğini ifade etti. “Midyat’ı tekstil, moda ve tasarımın merkezi haline getirme hedefimiz var” diyen El, “Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu (MHGF) yönetim kurulu üyesi olmam hasebiyle Ülkemizin tekstil ve hazır giyim merkezleri olan İstanbul, İzmir, Denizli ve Gaziantep’te bir çok firma yöneticisine Midyat’ın Tekstil ve Hazır giyimdeki potansiyelini anlattık, ayrıca yaptığımız programlarla yüzlerce işadamını davet ederek bölgemizin potansiyelini yerinde görmelerine öncü olduk.”

“Midyat’ta 100 İşletmede 8000 Kişi Çalışıyor “

Hali hazırda Midyat’ta kurulu bulunan işletmelerde daimi ve kursiyer olarak 8000 kişi ekmeğini kazandığını, Midyat Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete geçmesiyle istihdam sayısının daha da artacağını dile getiren MARGİSAD Başkanı El, Midyat’ın Ülkenin kalkınmasına potansiyel yaratması için çaba gösterdiklerini ifade etti.

 Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank Beyefendiye “Midyat’ın Tekstil Ve Hazır Giyim Potansiyeli “ Rapor sunuldu “Sayın Bakan Midyat ile ilgili önemli müjdeler verdi. Raporla birlikte taleplerimizi önemsediğini ve gereğini yapacağını ifade ettiler. Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, Midyat Kaymakamlığı, Midyat Belediye Başkanı Sayın Veysi Şahin  ile Midyat ve Dicle Havzasının kalkınması adına çalışmalarımızda büyük destek ve teveccüh gördüğümüzü özellikle belirtmek istiyorum. Valimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

MARGİSAD Başkanı  El, Midyat ve Dicle Havzasının en önemli sorunu olan istihdam ve kalkınması adına Mülki idare, yerel idare ve sivil toplum olarak iyi bir ahenk ve istişare ikliminin oluştuğunu, kısa sürede semeresinin görüleceğini kaydetti. El “Ortak akıl ile Midyat ve Dicle Havzasının ekonomisi çok daha iyi yerlere geleceğinden şüphemiz yok. Devlet büyüklerimizden Midyat için ısrarla istediğimiz bir kaç hizmet var. Uzun  süredir, dile getirdiğimiz ve yapılmasında ciddi kamu yararının olacağını düşündüğümüz

Midyat İşkur Hizmet Merkezi Müdürlüğü,-KOSGEB Hizmet Merkezi, DİKA Yatırım Ofisi, Araç Muayene İstasyonu, Midyat Devlet Hastanesinin daha nitelikli hale getirilmesi, Midyat çevre yolu, Midyat fuar merkezinin kurulmasını talep ediyoruz” şeklinde sözlerini sürdürdü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER