Midyat Sanayi Sitesine Kavuşuyor!

Midyat İhtiyacını Duyduğu Büyük Bir Eksiği Kapatacak Olan Küçük Sanayi Sitesine (MİDES)’e kavuşuyor!

Midyat Sanayi Sitesine Kavuşuyor!

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından ve Belediyenin resmi internet sayfasından açıklamalarda bulunan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat İlçemizin ihtiyaç duyduğu hem esnafımızı hem de vatandaşlarımızın yenilikçi, çevreye duyarlı, kalıcı olacak olan Küçük Sanayi Sitesini yoğun uğraşlarımız ve emeklerimiz sonucu kurulum aşamasına getirdiklerini kaydetti. 

Başkan Şahin açıklamada, “Gerek şehir içinde kentleşme baskısı altında olan mevcut işletmelerimizin, gerek dışarıdan İlçemize yatırım yapmak isteyen girişimcilerin ve gerekse Midyat’ta iş fikri olup da, uygun fiziki alan bulamadığı için işletme kuramayan girişimcilerimiz için, son derece modern, lojistik üstünlükleri olan bir Sanayi Sitesi kuruyoruz. Yapılmasını planladığımız 173.000 m² alanda 280 adet 216 m²  iş yeri ve 30 adet 108 m² küçük işyeri bulunan sanayi sitemiz, ayrıca park, restoran, camii, gibi sosyal alanları içinde barındıran bir sanayi sitesini ilçemize kazandırıyoruz. Kooperatif kurularak inşaat çalışmaları hazırlıklarına başladık. İlçemize nefes aldıracak şehrin gürültüsünü alacak ara sokaklarda sıkışan, bodrum katlarında çalışan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan aynı zamanda zanaatkârımızın yaşam kalitesini, çalışma ortamını düzeltip feraha kavuşturacak olan sanayi sitesinde buluşturuyoruz. Kooperatif üyelerimiz sadece üretici sanatkârları barındıran bu sayede üretici konumunda faaliyet gösteren hemşerilerimizin mülküne sahip olacağı kira derdinin olmayacağı yatırım olaraktan değerlendirebileceği evladiyelik bir yatırım olacak olan iş yeri sahibi olma fırsatını da yakalayacaklardır.

Tamamen esnaflarımızdan oluşan bir yönetimle ve Belediyemiz öncülüğünde Resmi olarak üye kayıtlarına başlamış olduğumuz küçük sanayi sitemiz (MİDES) bütün Midyat sanatkârlarımıza ve ilçemize hayırlı olsun!”

MİDES Yönetim Kurulu ise şöyle belirlendi;  Başkaı Ersin Şen, Başkan Yardımcısı Abdülgani Bayar, Yönetim kurulu üyeleri ise, Azim Argan, Yunus Sincar, Murat Taner, Bilal Dinç ve Abdullah Çelik’ten oluşuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mehmet Salih Akıncı
Mehmet Salih Akıncı - 9 ay Önce

Sanayi sitesi ve organize sanayi bölgesi için emek verenlerden Allah razı olsun inşAllah.

seyidoğlu oto tamir
seyidoğlu oto tamir - 7 ay Önce

mardin midyat sanayi sitesini şimdiden hayırlı uğurlu osun emeyi gecen tüm insanlardan ALLAH RAZI OLSUN EDİP USTA OTO TAMİR 05073449896

SIRADAKİ HABER