Midyatlı çiftçiler, Kovid-19'a rağmen ekimi sürdürüyor

Midyat ilçesinde, yeni tip Corona virüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan çiftçiler, üretime devam etti.

Midyatlı çiftçiler, Kovid-19'a rağmen ekimi sürdürüyor

Mardin’in Midyat ilçesinde, yeni tip Corona virüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan çiftçiler, üretime devam etti.

Acırlı ev Gelinkaya kırsal Mahallesi'nde tarlanın yolunu tutan çitçiler, arazileri sürüp sebze fidelerini toprakla buluşturdu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen çiftçiler üretim faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Bölgede bereketli yağışların ardından, üzüm, kavun, karpuz, acır, salatalık, mercimek, buğday ekimine başlayan çiftçiler bu yıl beklenenin üstünde verim beklentisine girdi. 

Üreticilerden Mehmet Ali Örenç, tarım işçilerinin sokağa çıkma kısıtlaması kapsamı dışında tutulmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Tarlayı yabancı otlardan temizlediklerini belirten Örenç, “yarın obur gün salatalık ekeceğiz. Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmak bizim için iyi oldu. İnsanların zorunlu işleri olmazsa dışarı çıkmamaları lazım, ama bizim zorunlu olarak işimiz olduğu için çıktık. Sorun olmaz inşallah. Biz çiftçi olduğumuz için yasak dışında tutulduk. Onun için dışardayız.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER