SGK, Koronavirüs tedbirleri kapsamında e-Devlet üzerinden hizmet verecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Midyat Şube Müdürü Abdurrahim Güneş, Koronavirüs (Covid-19) Tedbirler Kapsamında, e-Devlet üzerinden ve ALO 170 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezinden yapılabileceklerini duyurdu.

SGK, Koronavirüs tedbirleri kapsamında e-Devlet üzerinden hizmet verecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Midyat Şube Müdürü Abdurrahim Güneş, Koronavirüs (Covid-19)  Tedbirler Kapsamında, e-Devlet üzerinden ve ALO 170 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezinden yapılabileceklerini duyurdu.

Güneş, yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın Bilgisine Önemle Koronavirüs (Covid-19) Tedbirler Kapsamında,  1-SGK Tescil ve Hizmet Dökümü, gelir ve aylık talepleri, geçici iş göremezlik ödeneği sorgulama, gelir ve aylık ile kesinti bilgisi sorgulama, adres ve banka değişikliği, muayene katılım payı başta olmak üzere 143 uygulama ile e-Devlet üzerinden hizmet verilmekte olup, bu hizmetler için Kurumumuz birimlerine başvurulmaması ve söz konusu işlemlerin, https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kurumu adresinden ve ALO 170 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezinden yapılabileceklerdir.

 2-Gelir testi sonucu brüt asgari ücretin üçte birinin altında çıkan genel sağlık sigortalılarının 60/c-1 kayıtlarının merkezden otomatik olarak güncellenmekte ve genel sağlık sigortası durumlarını e-devlette yer alan “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” uygulamasından takip edebileceklerdir.

3-E-devlet üzerinden SGK Cep telefonu tanımlama menüsünden cep telefonlarını kaydetmeleri halinde Kurum tarafından tanımlanan Otomotik smsleri alabileceklerdir.”

 Midyat Sosyal Güvenlik Merkezi

Telefonlar: 0 482 4623545  -  0 482 4626371

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER