Siemens sürdürülebilirlik hedeflerini ve yatırımlarını artırıyor

- Siemens AG Başkanı ve Üst Yöneticisi Roland Busch:- "Hızlandırılmış hedeflerimiz ve kapsamlı yatırımlarımız, sürdürülebilirliğin iş faaliyetlerimize, yatırım kararları alma sürecimize ve yönetimimize derinden yerleştiğini gösteriyor"

Siemens sürdürülebilirlik hedeflerini ve yatırımlarını artırıyor

İSTANBUL (AA) - Siemens, 2022 mali yılı için çevresel, toplumsal ve kurumsal yönetişimi (ESG) kapsayan Sürdürülebilirlik Raporu'nu yayınlayarak kendi karbondan arındırma süreçleri için yeni ve daha iddialı hedeflerin yanı sıra kapsamlı yatırımlarını da duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Siemens, Sera Gazı (GHG) Protokolü Raporlama Standardı'nda belirtilen ilkelere uygun şekilde güncellenmiş bir gelecekteki etkiyi hesaplama metodolojisine dayalı olarak, 2022'de satılan ürün ve çözümleriyle önlenen müşteri emisyonlarının yaklaşık 150 milyon ton olduğunu duyurdu.

Siemens çevre, sosyal ve yönetişim (ESG) hedeflerini stratejik Degree çerçevesinde tanımlıyor. Bir teknoloji şirketi olarak altı eylem alanında sıkı ve ölçülebilir kriterlerle bütüncül bir yaklaşım izliyor.

Şirket insana yatırım yapıyor ve çalışanları için yaşam boyu öğrenme, eşitlik ve esenlik odağını kararlılıkla koruyor. 2022 mali yılında, her bir Siemens çalışanı ortalama olarak yaklaşık 21 dijital öğrenme saatini tamamladı; dijital öğrenme saati, 2020’deki temel seviyeye kıyasla yaklaşık 14 saat daha arttı. Bu çabaların bir parçası olarak Siemens, 2022 mali yılında mesleki eğitime ve sürekli eğitime 280 milyon avro yatırım yaptı.

Sürekli eğitimin ve uzun vadeli istihdam edilebilirliği desteklemenin taşıdığı önemin farkında olan şirket, yıllık dijital eğitim tekliflerinin kullanılma hedefini 2025 mali yılı sonuna kadar 25 dijital öğrenim saatine yükseltiyor.

Karbondan arındırma ve iklim koruma için en büyük kaldıraç olarak sürdürülebilirlikle ilgili iş alanları Siemens, ekonominin bel kemiğini oluşturan sanayi, altyapı, ulaşım ve sağlık sektörlerindeki müşterilerine teknoloji ve ürünlerini sunarak çevrenin korunmasında ve karbondan arındırma alanında önemli bir etkiye yol açıyor.

2022 mali yılında Siemens, dünya çapında ve çok sayıda kilit sektördeki müşteri ve ortaklarının CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltmalarına yardımcı olmak için yine yenilikçi teknoloji portföyünden yararlandı.

- "Sürdürülebilirlik, stratejilerimizin kilit parçasını oluşturuyor"

Sonuç olarak, Siemens’in 2022 mali yılında müşterilerine sattığı ürün ve çözümler, kullanım ömürleri boyunca yaklaşık 150 milyon ton sera gazı emisyonunu önleyecek.

Bu, ham madde çıkarmadan fabrika kapısına kadar uzanan üretim sürecinde (Kapsam 1, Kapsam 2 ve yukarı yönde Kapsam 3) üretilen yaklaşık 12 milyon ton sera gazı emisyonundan 13 kat daha fazla. Siemens, bir mali yıl içinde satılan bütün ürün ve çözümlerin tüm kullanım evresi boyunca önlediği müşteri emisyonlarının hesaplanması amacıyla, aşağı yönde Kapsam 3 emisyonları için GHG Protokolü Raporlama Standardı’nı temel alan güncellenmiş bir metodoloji uyguluyor.

Bu metodolojiye göre yapılan hesaplama, Siemens’in 2021 mali yılı için karşılaştırılabilir metodolojiyi kullanarak müşterilerindeki CO2 azaltımını 138 milyon tondan 150 milyon tona yükselttiğini gösteriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Siemens AG Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Roland Busch, sürdürülebilirlik, stratejilerinin kilit parçasını oluşturduğunu, giderek daha sıkı hale gelen ESG hedefleri için müşterilerimizi destekleyen benzersiz bir portföye sahip bir teknoloji şirket olduklarını belirtti.

Busch, "Hızlandırılmış hedeflerimiz ve kapsamlı yatırımlarımız, sürdürülebilirliğin iş faaliyetlerimize, yatırım kararları alma sürecimize ve yönetimimize derinden yerleştiğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi, İnsan ve Organizasyon ile Sürdürülebilirlik Yöneticisi Judith Wiese ise şunları kaydetti:

"Sürdürülebilir bir gelecek kurmak için cevabın teknoloji olduğuna inanıyoruz. ESG önceliklerine ilişkin 360 derecelik yaklaşımımız olan Degree çerçevesinde, daha azıyla daha fazlasını yaparak daha iyi bir gelecek kurma konusundaki kararlılığımızı gösteriyoruz. Bu hedefe ulaşmak için portföyümüze yatırım yapıyor ve teknolojilerimizi kendi operasyonlarımızda uyguluyoruz. Ürün ve çözümlerimiz aynı zamanda müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına ve kendilerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı olarak bu etkiyi ekonomilerin ve toplumların temeline yayıyor."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER