Mahalle sakinlerinden bozuk yol tepkisi

Midyat ilçesi merkez Bahçelievler mahallesinden geçen tekstilciler caddesi olarak bilinen ve gurup yolunun bozuk olması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Mahalle sakinlerinden bozuk yol tepkisi

Mahalle sakinlerinden bozuk yol tepkisi

Mardin Midyat ilçesi merkez Bahçelievler mahallesinden geçen tekstilciler caddesi olarak bilinen ve gurup yolunun bozuk olması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Araçların tozu dumana kattığını ifade eden vatandaşlar yetkililerden yolların asfaltlanmasını istiyor.

Mahalleliler yolun üç yıldan beri bir türlü asfaltlanamamasına tepki göstererek yetkililerden bir çözüm üretilmesini istediler.

Hükümet Konağının arkasından geçen, Kalo mezarlık caddesi, Zeynel Abidin Bulvarı, Sanayi sitesi ve Yeni Hastane yoluna bağlayan grup yollarının aşırı derece tozlu ve bozuk olması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Gurup yolları yazın tozdan kışın ise çamurdan geçilmediği dikkati çekerek yetkilileri göreve çağırdı.

Aynı sokakta onlarca tekstil atölyesinin bulunduğu caddede işletme sahipleri yetkililerden yollarını onarılıp asfaltlamasını için basın açıklaması yaptı.

Yol üzerinde açıklama yapan mahalle sakinlerinden ve tekstil işletmecisi Veysi Dursun, bu yolun üç yıl önce açıldığını ve bir türlü asfaltlama çalışmalarına başlanmadığını söyleyerek gurup adına açıklama yaptı.

Dursun şöyle konuştu, “yolun bir tarafında Selahaddin Eyyubi İlk ve ortaokulu, diğer yandan İMKB İlk ve ortaokulları bulunuyor. Onlarca tekstil atölyeleri ve bu atölyelerde yaklaşık Bin 500 tekstil çalışanı var. Sanayi sitesi, Hastane ve çevre yolu bağlantılı bir yol. Kışın çocuklarımız ellerinde poşetleri ayaklarına geçirerek okula gidip geliyor. Burası adeta çamur deryası oluyor. Yazın ise halimiz perişan bir araç geçse her taraf toz duman oluyor. Dolayısıyla yetkililer bu yola bir an önce çözüm getirmesini bekliyoruz. Tozdan dolayı ev ve işyerlerimizde pencere ve balkon kapılarını açamıyoruz. Bütün yaptığımız girişimlere rağmen, Kış derken, Ramazan Ayı ‘derken seçim derken çeşitli bahaneler öne sürerek yapılmadı. Bizim yetkililerden bu sorunumuza bir çözüm bulmalarıdır. Midyat halkı bu kepazeliği hak etmiyor.“ dedi.

Murat Eraslan isimli mahalle sakini ise “Buradan bir araç geçtiği zaman her taraf toz oluyor, insanlar balkanlara çıkamıyor. Evlerinde hapis yaşıyor ve çok mustaribiz. Yetkililerin bu konuyla ilgilenmesini rica ediyoruz. Asfalt yol için nereye başvurmamız gerekiyor ise başvuracağız. Yeter ki yolumuz yapılsın. Yetkililer sesimizi duysun” ifadelerine yer verdiler.

Mahalle sakinleri bozuk yol tepkisinin ardından dağıldı.

Selahattin Erol / Midyat Gündem

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER