Şırnak'ın ilk uluslararası tenis turnuvası Cudi Cup, müsabaka ve etkinliklerle sürüyor

- Vali Ali Hamza Pehlivan:"Cudi Cup bir marka haline gelecek, Şırnak'ta bu ve benzeri faaliyetler artarak devam edecektir"

Şırnak'ın ilk uluslararası tenis turnuvası Cudi Cup, müsabaka ve etkinliklerle sürüyor

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta düzenlenen Cudi Cup Uluslararası Tenis Turnuvası, müsabaka ve etkinliklerle sürüyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonunun (TTF) destek ve koordinasyonu, Valilik, belediye ve Şırnak Üniversitesinin (ŞÜ) katkılarıyla üniversite yerleşkesinde düzenlenen organizasyon kapsamında Dijital Tayfa grubu konser verdi.

Vali Ali Hamza Pehlivan, burada yaptığı konuşmada, Şırnak olarak turnuvaya ev sahipliği yapmanın heyecanını, mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


- "Şırnak başarıyor"


Geçen yıl Ulusal Cudi Cup turnuvasının kentte gerçekleştirildiğini anımsatan Pehlivan, "Bazı şeyler hayal etmekle başlar. Kolay olmuyor. Avrupa başkentleri arasından sıyrılıp ilk defa ilimizde olması hasebiyle de büyük önem taşıyan bu turnuvayı buraya almak. Nihayetinde gerçekleşti." diye konuştu.

Pehlivan, hummalı bir çalışma içerisine girdiklerini aktararak, "Cudi Cup bir marka haline gelecek, Şırnak'ta bu ve benzeri faaliyetler artarak devam edecektir. Şırnak'tan iyi haberler duymaya devam edeceksiniz. İnşallah her geçen gün gerek kültürel sahada, spor organizasyonlarında ki zaten alt ve üstyapı hizmetleri sayısız şekilde hayata geçti. Şırnak'ın bir sloganı var; Şırnak 'Başaracağım' diyor. Şırnak başarıyor." ifadelerini kullandı.


- "Her şey Türkiye için her şey Şırnak için"


Belediye Başkanı Mehmet Yarka da Cudi eteklerinde geçmişte hep silah seslerinin yankılandığını belirterek artık Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun desteğiyle raket seslerinin yankılandığını aktardı.

Turnuvanın kendileri için çok önemli olduğunu anlatan Yarka, "Gençler eskiden çok çok şey yaşamadı ancak şu an çok şanslılar. Rafting, yamaç paraşütü, bisiklet festivali gibi her yıl, her ay bir etkinlik yapılıyor. Biz sadece ülkemizi sevelim. Birlik ve beraberlik çok önemli. Her şey Türkiye için her şey Şırnak için diyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş da federasyon olarak her zaman tenisin herkes tarafından oynanabileceğini Türkiye'ye anlatmak istediklerini belirtti.

Fenerbahçe Kulübünün eski yöneticilerinden, iş insanı Sadettin Saran da turnuvaya katıldı, sporcularla bir araya geldi.

Sporun birleştirici gücünü bir kez daha burada gördüklerini dile getiren Saran, şöyle konuştu:

"Bir zamanlar yabancıların gelmeye korktuğu bir şehir ne hale gelmiş. Bir de bunun spor ve bir sürü etkinlikle taçlandırılması çok güzel. Burada olmaktan çok mutluyuz. Yabancı tenis federasyon başkanlarının burayı kabul etmesi çok önemli. Çok güzel şeyler bunlar. Uluslararası bir turnuva. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum."

Saran, turnuvanın gelecek yıllarda da yapılmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER