Başkan Şahin'den, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Başkan Şahin, Şahin, yazılı bir mesaj yayımlayarak, Cumhuriyet Bayram'ının 98. yıl dönümünü kutladı.

Başkan Şahin'den, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Mardin’in Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yazılı bir mesaj yayımlayarak, Cumhuriyet Bayram'ının 98. yıl dönümü kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, "Gazi Mustafa Atatürk'ün "En Büyük Eserimdir" diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Başkan Şahin: “Bugün kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Milletimizin ortak iradesi ve büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bir bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek en büyük vazifemizdir. Türk istiklalini ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet koruyacak ve daima ileriye taşıyacağız. Bu nedenle yakaladığımız gelişme ivmesini koruyarak, yarının daha güçlü, daha huzurlu, daha müreffeh Türkiye’sini elbirliğiyle inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla, yurt içindeki ve dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.” dedi.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 01:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER