Başkan Şahin’den 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahin’den 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Başkan Şahin, Çanakkale Zaferi, tarihe altın harflerle yazılacak destanlardan ve en önemli göstergelerinden biri olduğunu kaydetti.

Başkan Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi. “Çanakkale’de, Osmanlı imparatorluğun kalbine ilerlemek isteyen ve Türk direnişini kırmak için bütün gücüyle yüklenen İngiliz, Fransız orduları, ANZAC ve başka sömürge ülkelerden getirilen ordular ile yenilmez denilen donanmalara karşı, tarihi bir karşı koyuş sergilemiş ve dünya savaş tarihine geçen bir zafer kazanmıştır. Bize bir vatan bırakmak için canını hiçe sayan, ülke topraklarını kanlarıyla sulayan atalarımızın fedakarlıkları sayesinde bugün varlığımızı sürdürüyoruz. Onların yaptıklarının değerini bilmek ve Çanakkale Destanını gelecek nesillere aktarmak hepimizin en önemli vazifelerden bir olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, milletimizin ve Midyatlı hemşehrilerimizin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutluyorum."

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER