Devletten Midyat'taki vatandaşa 120 milyon Lira

- Mardin’in Midyat ilçesinde 2021 yılının Ocak Ayı Muhtarlar toplantısı gerçekleşti.

Midyat İlçe Kaymakamı Tekin Dundar, 2020 yılında Midyat’ta sosyal yardım anlamında verilen para miktarı 120 milyon TL olduğunu söyledi.

Bağlar Mahallesi Milli İrade ilkokul/ortaokul Salonunda düzenlenen toplantıda, Bu yıl daha verimli ve güzel geçmesi temennisinde bulunan Dundar, ilçede Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını belirtti.

İlçe genelinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak 80 milyon lira yardımda bulunduklarını ifade eden Dundar, şöyle devam etti:

"Sosyal Hizmet Merkezimiz tarafından verilen evde bakım aylığı ise toplam 1368 vatandaşımız evde bakım hizmeti almaktadır. Bunların da toplam aldığı yardım 25 milyon üzerinde. Midyat'ta sosyal yardım anlamında verilen para miktarı yaklaşık 120 milyon liradır."

Kaymakam Dundar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen tabletlerin Mardin’de üç ilçede dağıtım yapıldığını, geri kalan yeddi ilçe için sevkiyat devam ettiğini, inşallah önümüzdeki günlerde hızlı bir mesafe kaydedeceklerini, tablet tedariki ile beraber bu ihtiyaç inşallah en kısa sürede giderileceğini kaydetti.

Belediye Başkanı Veysi Şahin ise, 2021 hedeflerinin çok büyük olduğunu ifade ederek, “özellikle kırsal kesimlerle ilgili altyapı, köy yollarıyla ve parke ile ilgili çalışmalarımız olacak. Kanalizasyon, alt yapı ve yollar büyükşehirlere aittir. Biz sizlerin adına yazılı müracaatta bulunduk. Bütün köylerin genel durumunu özetini çıkardık ve bildirdik." dedi.

Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik’te, belediye olarak yapılan çalışmaları aktardı.

İlçe Emniyet Müdürü Bolkar Bora Bostancı, 2020 yılında polis merkezine intikal eden olay sayısının düştüğünü ifade ederek, sokağa çıkma gibi hususlarında dahil olduğu kabahatler kanunundan Bin 660 kişiye işlem yapıldığını aktardı.

İlçe Jandarma Astsubay Gülçin Birlik Midyat İlçe Jandarma sorumluluk sahasında 2020 yılı içesinde 32 terör olayı gerçekleştiğini, meydana gelen terör olaylarında 27 şüpheli yakalanarak Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla gerekli adli işlemler yapıldığını kaydetti.  

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Abdurrahim Aktaş’ta; ayda bir yapılan toplantılar çok verimli geçtiğini söyledi. Aktaş, “elektrik sorunundan tut, alt yapı, park taşı, çöp, temizlik bütün sorunlarımızı getirme fırsatı buluyoruz. Vatandaşlarımızın bütün sorunlarını tek tek dile getirme fırsatımız oluyor. Bir ay önce ilettiğimiz sorunları bu ay içerisinde bize cevap veriliyor. Vatandaşlarımız bu konuda rahat olsun bütün sorun ve talepleri ilgili yetiklere aktarıyoruz. Açıklamasında bulundu.  

Toplantıya, Kaymakam Refiki Osman Kurt, Kaymakamlık yazı işleri müdürü İsa Kurnaz, kurum amirleri ve birim müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER