Midyat Belediyesi, Ramazan ayı boyunca sıcak yemek dağıtımı yapıyor

- Mardin’in Midyat İlçe Belediyesi Ramazan ayı boyunca günlük 500 kişiye sıcak yemek yapıyor.

Midyat Belediyesi, Ramazan ayı boyunca sıcak yemek dağıtımı yapıyor

Midyat Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 500 kişi ihtiyaç sahibi vatandaşa sıcak yemek ikramında bulunuyor.

Pişirilen yemekler özenle paketlenerek daha önceden belirlenen ailelerin evlerine teslim ediliyor.

Midyat Belediyesi, bu senede Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileleri unutmadı

Dev kazanlarda özenle hazırlanan çeşit çeşit sıcak yemekler özel olarak tasarlanan kaplarda ihtiyaç sahibi ailelere ikram ediliyor. Hazırlanan yemekler paketlenerek kurulan ekiple iftar öncesinde Midyat’ın dört bir yanındaki ailelere ulaştırılıyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ile ramazan yardımında bulundu

Yemeklerin pandemi kurulları çerçevesinde hazırlandığını belirten Belediye Başkanı Veysi Şahin,  tespit ettiğimiz ailelere Ramazan boyunca sıcak yemek ikramında bulunulacağını söyledi.

Belediye olarak her zam an ihtiyaç sahibi ailelerin aynında olduklarını ifade eden Başkan Veysi Şahin, “yemek yapamayan, yalnız yaşayan, yaşlı olup ta yek yapma imkanı olmaya kimsesi olmayan ailelere her gün sıcak yemek dağıtıyoruz. Ayrıca yine tespit ettiğimiz vatandaşlarımıza sosyal yardım anlamında gıda yardım kolilerimiz devam etmektedir. Hem köylerde, belde ve merkezde Ramazan Bayramına kadar dağıtımına devam edilecek.” Dedi.

Zimem Defteri Geleneği yaşatıldı

Başkan Şahin, Zimem Defteri Geleneği yaşatıldığını dikkat çekerek, bazı mahalle bakkalları borç defteri satın alınarak tüm borçlar ödediklerini kaydetti.

Mahalle Baklalarıyla ilgili bir çalışmaları olduğunu kaydeden Şahin, “mahalle bakkallarıyla yaptığımız çalışma neticesinde borcu olan vatandaşlarımızın borçları silinerek defterleri satın almaktayız. Bir Bayram hediyesinde bizden olsun kampanyası şeklinde. Midyat Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Midyatlı hemşerilerimin mübarek ramazanı ayını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Belediye Sosyal İşler Müdürü Murat Akgün ise, her sene olduğunu gibi bu senede 65 yaş ve üzeri yemek yapamayacak durumda olan hasta, yatalak, özürlü durumda olan vatandaşlarımıza toplamda 283 haneye olmak üzere 510 kişilik yemek götürmekteyiz. Yemeklerimiz hijyenin bir ortamda yapılmaktadır. Bugünkü yemeklerde gördüğünüz, gibi bulgur pilavı, yeşil fasulye, yayla çorbası ve irmik tatlısı vardı. Her gün modern bir şekilde ayrı ayrı yemek çeşitleri çıkarak belediyemize ait araçlarla 15 personel ile birlikte vatandaşlarımıza evlerine götürmekteyiz.” Dedi.  

Aş evi yemek ustası Murat Işık’ta, Belediyemizin verdiği liste ile birlikte ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlara yemek yapmakta olduklarını belirterek, “ Bugünkü menüde, bulgur pilavı, taze fasulye, yayla çorbası ve irmik helvasıdır. Vatandaşlarımıza Ramazan Ayında hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.” Dedi.  

Aş evinde çalışan Cahide Kara’da, yemekleri paketleyip soğumaması için yemek termoslarına koyduklarını ifade ederek, “yaşlı vatandaşlarımıza yardımcı olmaktan dolayı kendimle gurur duyuyor, çok mutluyum. Ramazan Ayı boyunca da bunu yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kürtçe konuşarak sıcak yemek alan yaşlı teze ise, görevlilere teşekkür ederek dua etti.

Cumhuriyet mahallesinde evine sıcak yemek götürülen yaşayan 80 yaşındaki Hüseyin Gürbüz ise, “Eşim kanser hastası daha dün tedavi için Diyarbakır’a götürdüler. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.

Ayrıca bazı vatandaşlara özenle hazırlanmış gıda kolileri evlerine götürülerek özenle dağıtımı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Helin doğmuş
Helin doğmuş - 1 yıl Önce

Allah hayrinizi kabul etsin inşAllah her daim Allah bereketini sizden esirgemesin

Yusuf Kaya
Yusuf Kaya - 1 yıl Önce

Allah hayırlarınızı kabul ettsin.

SIRADAKİ HABER