Midyat ilçesinde Cami açılışı gerçekleşti

- Vali Demirtaş, Midyat’ta Cami Açılışına Katıldı

Midyat ilçesinde Cami açılışı gerçekleşti

Hayırsever Altunkaya ailesi tarafından Midyat’ın Sivrice mahallesinde yapılan ve 1000 kişinin aynı anda ibadet edebileceği caminin açılışına Vali Demirtaş’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, ilçe kaymakamı Tekin Dundar, Cumhuriyet Başsavcıs Burak Olgun, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, hayırsever Altunkaya ailesi, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Caminin hayırlı olması temennisinde bulunan ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, şunları kaydetti:


“Altunkaya şirketler grubunu tebrik ediyorum. Hakikaten köylerine bir vefa örneği göstermişler. Gençleri ve çocukları açılışta aramızda görmek çok güzel. İnşallah bundan sonra da çocuklarımız ile gençlerimiz hep böyle camiye gelerek İslam’ı, dinimizi ve ahlak kurallarını öğrenirler. İmamlarımıza, vaizlerimize, vatandaşlarımıza ve muhtarımıza çok büyük görevler düşüyor; bu çocukların camiye gelmelerini teşvik etmemiz lazım. Katkıda bulunan herkese tek tek teşekkür ediyorum. Allah hayırlı ve uğurlu eylesin.”

Vali Demirtaş’ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından yapılan dua sonrası Sivrice Caminin kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER