Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Kaymakamlığına Atandı

Midyat Kaymakamlığına ise, Şırnak Uludere Kaymakamı Ahmet Solmaz atandı.

Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Kaymakamlığına Atandı

Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Kaymakamlığına Atandı, Midyat Kaymakamlığına ise, Şırnak Uludere Kaymakamı Ahmet Solmaz atandı. 

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Kaymakm Tekin Dundar, sosyal medya hesabindan, "20.08.2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığımızın 2021/412 sayılı Kararnamesi ile 2 yıldır görev yaptığımız Mardin-Midyat’tan Sinop-Gerze Kaymakamlığına atanmış bulunmaktayız. Rabbim hayırlı ve güzel hizmetler yapmayı nasip etsin." paylaşımında bulundu. 

2019 yılında Eylül ayında Midyat'ta göreve başlayan Tekin Dundar Sinop İli Gerze İlçe Kaymakamlığına atandı. 

Tekin DUNDAR Kimdir?

Midyat’taki görev süresince önemli çalışmalar yaptı. Dundar'ın ani görev değişikliği şaşkınlıkla karşılandı. Yeni görev yerinde Sayın Dundar'a başarılar dileriz. 
 
Ayrıca karara göre Midyat'ın yeni Kaymakamı ise Şırnak Uludere Kaymakamı Ahmet Solmaz oldu. 

Ahmet Solmaz Kimdir ?

Ahmet Solmaz Kimdir?
1984 yılında Kütahya Tavşanlı İlçesinde dünyaya geldi. İlk ve Lise öğrenimini Tavşanlıda tamamladı. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı 2006 yılında bu bölümden mezun oldu.Memuriyet hayatına 2008 yılında Maliye Bakanlığında başladı. 2011 yılında Adıyaman Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine intisap etti.Sırasıyla Ağrı’ da Teftiş Stajını, Aydın – Sultanhisar ve Sinop – Gerze’ de Refiklik Stajını, Hatay – Kumlu, Kırıkkale – Vize ve Manisa – Köprübaşında vekalet stajını tamamladı.2013 yılında İngiltere'nin Portsmouth Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde “The Crises Management in Turkish Public Administratron” (Türk Kamu Yönetiminde Kriz Yönetimi) isimli teziyle yüksek lisans derecesini aldı.100. dönem Kaymakamlık mülakatında birinci olarak Uşak – Ulubey İlçesine tercihen atandı. 2015 - 2017 yıllarında bu ilçede görev yaptıktan sonra 2017 yılı kararnamesi ile Kayseri – Sarız İlçesine, 2018 yılı kararnamesi ile Sivas - Doğanşar ilçesine atandı. 2019 yılında yayımlanan kararname ile de Şırnak – Uludere ilçesine atanan Sn. SOLMAZ halen görevine devam etmektedir.
Kaymakam Solmaz evli olup, İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 08:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ŞAHİN
Ali ŞAHİN - 6 ay Önce

Yolun bahtın açık olsun, güzel kaymakam.

Kasım Kavak
Kasım Kavak - 5 ay Önce

Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum

SIRADAKİ HABER