Midyat, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi İçin Kim? Ne Dedi?

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne 2 kültür varlığı daha eklenen Türkiye'nin, 2020'de 83 olan listedeki kültür varlığı sayısı 85'e yükseldi.

Midyat, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi İçin Kim? Ne Dedi?

Midyat’ın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmesi sevinçle karşılandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Erzincan Kemaliye Tarihi Kenti ile Mardin Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Ortaçağ Kilise-Manastırları da Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklendi.

Midyat’ın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmesi sevinçle karşılanması, sosyal medyada yankı yaptı. İşte bazı paylaşımlar dan alıntılar.  

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, "UNESCO'dan Midyat için Müjdeli Karar! 2020 yılında başvuru çalışmalarına başladığımız Midyat ve  Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Orta Çağ Kilise-Manastırları Dünya Geçici Miras Listesi’ne eklendi. Bu konuda bizlerden hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy'a ve emeği geçen herkese katkılarından dolayı şahsım ve Midyat halkı adına teşekkür ediyorum. Ülkemiz ve Şehrimiz Turizmine hayırlı uğurlu olsun.”

Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, “Midyat ilçemizin markalaşmasında önemli bir aşama olan #UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne “Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Orta Çağ Kilise-Manastırları” olarak eklenmesi hayırlı olsun.”

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç,  "Midyat Geç Antik ve Ortaçağ Kilise-Manastırları UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmiştir. Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan, 'a, Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. Mehmet Nuri Ersoy'a, Midyat Bld. Bşk. Sn. Veysi Şahin'e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, "Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Orta Çağ Kilise-Manastırları #UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girdi. Hayırlı olmasını diliyor; kadîm şehrimiz Midyat’ımıza herkesi bekliyorum."

AK Parti Midyat Gençlik Kolları, "Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'in girişimleriyle, ilçemiz Midyat, Unesco Dünya Miras Geçici Listesine dahil edildi. İlçemiz Midyat'a hayırlı olsun. İlçe turizmine büyük katkı sağlayacak bu çalışmadan dolayı, Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'e teşekkür ederiz.

AK Parti Midyat Belediye Meclis Üyesi İdris Aslan, "Belediye Başkanımız Sayın @veysisahinn47 ’in  girişimleriyle, ilçemiz Midyat, Unesco Dünya Miras Geçici Listesine dahil edildi. İlçemiz Midyat'a hayırlı olsun."

Mustafa Kılıç Fotoğraf Sanatçısı, “Mardin Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Orta Çağ Kilise-Manastırları #UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girdi. Şehrimize Hayırlı Olsun.”

Süleyman Genç Yüksek Mimar, "Midyat Antik ve Orta Çağ Kilise-Manastırları UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’ne eklendi. Bölge turizmine katkı sağlıyacak olan bu girişimde büyük emeği olan Midyat Belediye Başkanımız Sn.@veysisahinn47’e teşekkür ediyorum. Memleket için taş taş üstüne koyandan Allah razı olsun"

Mardin Söz, “Midyat UNESCO geçici listesinde”

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi internet sayfası, "Türkiye’nin #UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ndeki kültür varlığı sayısı 85’e yükseldi. Erzincan Kemaliye Tarihî Kenti ile Mardin Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Orta Çağ Kilise-Manastırları Dünya Geçici Miras Listesi’ne eklendi."

AK Parti Midyat İlçe Kadın Kolları Başkanı Muazez Acar, Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'in girişimleriyle, ilçemiz Midyat, Unesco Dünya Miras Geçici Listesine dahil edildi.İlçemiz Midyat'a hayırlı olsun. İlçe turizmine büyük katkı sağlayacak bu çalışmadan dolayı, Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'e teşekkür ederiz."

Türkiye Ekseni,"[Türkiye'nin Kültürel Miras Ekseni]

Midyat Gündem Com, "Midyat, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girdi"

Mardin Life, "Midyat, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girdi"

Kır'Atım Gazetesi, "Midyat’ta Eski Çağ Kilisesi UNESCO Listesi’ne Eklendi"

Yazar Buket Uzuner, "#MARDİN ‘de #Midyat çevresi #TurAbidin ve #Manastırlar ile #Erzincan #Kemaliye  @UNESCO, Dünya Mirası (geçici) listesine girdi"

Süryani Kültürü, "Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Erzincan Kemaliye Tarihi Kenti ile Mardin Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Ortaçağ Kilise-Manastırları da Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklendi"

Midyat Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Halil Polat, "Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'in girişimleriyle, ilçemiz Midyat, Unesco Dünya Miras Geçici Listesine dahil edildi.İlçemiz Midyat'a hayırlı olsun. İlçe turizmine büyük katkı sağlayacak bu çalışmadan dolayı, Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'e teşekkür ederiz."

Süryani Dernekler Federasyonu Evgil Türker, TÜRKİYE’NİN İKİ KÜLTÜR VARLIĞI DAHA DÜNYA MİRAS GEÇİCİ LİSTESİNDE Türkiye’nin UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine Mardin Midyat Çevresi (Tur Abdin) Geç Antik ve Ortaçağ Kilise-Manastırları da Dünya Geçici Miras Listesi’ne eklendi.

Gazete Sabro, "Turabdin kilise ve manastırları UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde. Türkiye’nin UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ndeki kültür varlığı sayısı Turabdin Geç Antik ve Ortaçağ kilise ve manastırlarının da eklenmesiyle 85’e yükseldi.

Yenibirhaber, "Erzincan Kemaliye Tarihi Kenti ve Mardin Midyat Çevresi, “UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi”ne girdi.

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş, "Midyat Geç Antik ve Ortaçağ Kilise-Manastırları UNESCO Dünya Mirası  Geçici Listesi’ne girmiştir.

Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Sn. @MehmetNuriErsoy’a, Midyat Bld. Bşk. Sn.@veysisahinn47’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum"

Midyat Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berna Çelik, "Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'in girişimleriyle, ilçemiz Midyat, Unesco Dünya Miras Geçici Listesine dahil edildi. İlçemiz Midyat'a hayırlı olsun. İlçe turizmine büyük katkı sağlayacak bu çalışmadan dolayı, Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'e teşekkür ederim."

Midyat Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik, Midyat Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin'in girişimleriyle, Midyat, Unesco Dünya Miras Geçici Listesine dahil edildi. Şehrimiz turizmine büyük katkı sağlayacak bu çalışmadan dolayı, Belediye Başkanımız @veysisahinn47 Sayın Veysi Şahin'e teşekkür ederim."

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 20:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Selim Demir
Mehmet Selim Demir - 1 yıl Önce

Yorumlar dan çok ben Midyat için ne yapabilirim olmalıdır. Ayrıca yorumlar için teşekkürler.

SIRADAKİ HABER