Midyatlılar İstiklal Marşı'nı balkonlardan okudu

Midyat ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Belediye Başkanlığı binasının önünden İstiklal Marşı Okundu.

Mardin’in Midyat ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Belediye Başkanlığı binasının önünden İstiklal Marşı Okundu.

İletişim Başkanlığı tüm vatandaşları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bugün 21.00'de evlerinin balkonlarında ve pencerelerinde İstiklal Marşı okumaya davet etmişti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl salgın nedeniyle yapılamayınca akşam saatlerinde Midyat Belediye Başkanlığı önünde İstiklal Marşı Okundu

Belediye Başkanı Veysi Şahin, başkan yardımcıları Şehmus İleri, Metin Kutlu, Abdurrahim Çelik, belediye personelleri ile birlikte TBMM Kuruluşunun 100. yılını ve 23. Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını İstiklal Marşı'mızı okuyarak kutladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe kuralına uyularak, maske takarak hep birlikte istiklal marşı okundu.

Balkon ve pencerelerinden İstiklal Marşının okunmasına eşlik eden vatandaşlar,  destek için balkonlarının ışıklarını açıp kapattılar. Renkli görüntülerle, tarihe tanıklık etti. İlçede vatandaşlar evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER