Midyat’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Mardin’in Midyat ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü töreni, Kaymakam Ahmet Solmaz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Nuri Işık ve Belediye Başkanı Veysi Şahin’in Kaymakamlık Makamında, tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Hükümet Konağı önünde yapılması planlanan tören, Elverişsiz hava nedeni ile Milli İrade Oklunda düzenlendi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, Kaymakam Ahmet Solmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Kaymakam Ahmet Solmaz, Ülkemizin birlik ve beraberliğine, bağımsızlığına kast edeceklere cevap verme noktasında Atatürk’ün önderliğinde büyük bir kurtuluş mücadelesi veren bu millet, Cumhuriyetin ilanıyla emin ve kararlı adımlarla tarih sahnesindeki yürüyüşüne devam etmekte olduğunu söyledi.

Kaymakam Solmaz şöyle konuştu: “ülkemiz politik ve iktisadi potansiyeliyle sadece bölgesel bir güç kalmayıp, küresel bir güç haline de gelmektedir. Millet olarak elbirliği ve gönül birliği çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe bir birimizi kucaklamamız, birbirilerimizle kenetlenmemiz halinde, çok daha güçlenerek aydınlık yarınlarımıza hep birlikte kavuşacağız. Sadece Cumhuriyetimize ve demokrasimizde değil, bayrağımıza, şerefimize, onurumuza, bağımsızlığımıza sahip çıkarak kutsallarımıza göz diken her girişimi ve oluşumu bertaraf etme azmimizi her daim göstereceğiz.” Diye konuştu.

Ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu. Müzik şöleni ve halk oyunları gösterisinin ardından tören sona erdi.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal, Midyat Meslek Yüksek Okulu (MYO) Dr. Abdurrahim Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay,  kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER