Midyat’ta Mevlid Kandili etkinliklerle kutlandı

Mardin’in Midyat ilçesinde camilerde düzenlenen programlarla idrak edildi.

Midyat’ta Mevlid Kandili etkinliklerle kutlandı

Mardin’in Midyat ilçesinde; İlçe Müftülüğü tarafından yatsı namazının ardından Alemlere rahmet olarak gönderilen iki cihan güneşi Hazreti Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla Mevlid Kandili düzenlendi.

Hacı Kasım Altunkaynak Camii düzenlenen Mevlid Kandili, Yatsı namazının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetleri ile başladı.

Üç dilde Mevlid-i Şerif okundu.

Mevlit Kandili, Türkçe Kürtçe ve Arapça ile yapılan programla idrak edildi. İlahiler seslendirildi, salâvatlar getirildi, dualar edildi.

Midyat İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Tahir Pekim, Bu gecenin, Rehberimiz, Önderimiz, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.v) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan mevlidi nebisi olduğunu söyledi.

Müftü Pekim, “Diyanet işleri başkanlığı 1989 yılından beri Efendimizin doğduğu haftayı farklı etkinliklerle kutlamaktadır. Her yıl bir tema belirleyen Başkanlığımız bu yıl mevlidi nebi haftası temasını "Hz. Peygamber ve Vefa Toplumu" olarak belirlemiştir. Böylece bizler, başta Allah ve Resulü olmak üzere bizlere kıymet kazandıran kişi ve ilkelere karşı vefamızı tekrardan gözden geçirme fırsatı yakalayacağız.” Dedi.

Merkez Hacı Kasım Altunkaynak Camii düzenlenen Mevlid Kandili yanında, Müftülükçe, Acırlı Ulu Cami, Çavuşlu Ulu Cami ve Söğütlü Ulu Cami’lerinde program düzenlendi. Camilerde, Kur'an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-İ Şerif, Vaaz ve Dualarla idrak edildi.

Ayrıca Midyat Belediyesi Beyaz Masa ekipleri, tarafından camiye gelen vatandaşlara, Meyve Suyu, Kek, Lokum, Dezenfektan, Maske, Gül suyu ve Su ikramında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 22:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
İbrahim Kaya
İbrahim Kaya - 2 ay Önce

Hayırlı Kandiller dilerim

SIRADAKİ HABER