Midyat’ta Müftülükçe mevlit okutuldu

​Mardin’in Midyat İlçesinde Hacı Kasım Altunkaynak camisinde "Cami ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle mevlit okutuldu.

Midyat’ta Müftülükçe mevlit okutuldu

Cuma Namaz öncesi, okunan mevlide vatandaşlarla beraber, Kaymakam Ahmet Solmaz, Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, din görevlileri iştirak etti

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından mevlit okunmasına başlandı.

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Tahir Pekim, Cami ve Din görevlileri Haftası önemini değinerek, camilerin ve din görevlilerinin hayatta çok önemli yer tutuğunu söyledi.

Müftü Pekim, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, camilerin ve din görevlilerinin değerini ve önemini anlatmak için, 1986 yılından itibaren 1-7 Ekim tarihleri arasını içeren Ekim ayının ilk haftası “Camiler Haftası” olarak kutlanmakta iken 2003 yılında “Camiler Haftası’na “Din Görevlileri” de ilave edilerek bu hafta, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanmaya başlanmıştır. 2011 yılından itibaren her yıl farklı bir tema belirlenerek çeşitli etkinliklerle bu haftanın kutlanmasına devam edilmektedir.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER