''Takvim Gazetesinin''kanlıtepe'' haberine Tepki

Gazeteci-Yazar Siyaset Adamı Doğan Bekin'den ''Takvim Gazetesinin''kanlıtepe''haberine Tepki  gösterdi.

''Takvim Gazetesinin''kanlıtepe'' haberine Tepki

Mardinli Araştırmacı Gazeteci-Yazar ve siyaset adamı Doğan Bekin yayınladığı yazılı basın açıklaması ile ;''Bugünkü Takvim gazetesinde yer alan bir haberde Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı çatışmada bir kişinin yaşamını yitirdiği haberin''KANLITEPE''başlığı ile yayınlanması cüreti her türlü izahattan varestedir'' dedi.

Doğan Bekin'in yazılı basın açıklaması şöyle;

''Bugünkü Takvim gazetesinde yer alan bir haberde Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı çatışmada bir kişinin yaşamını yitirdiği ifade edilirken, söz konusu gazetenin, etik habercilik anlayışına sığmayan bir üslup ve anlayışla Kızıltepe yerine ‘Kanlıtepe’ ifadesini kullanması asla kabul edilebilir değildir.

Takvim gazetesinin bir paranoya yaklaşımıyla üç yüz bin nüfuslu devasa bir ilçenin tüm mukim insanlarını töhmet altında bırakan bu subilimine yaklaşımlı haberi tüm bölge insanını derinden yaralamıştır. Takvim gazetesinin haber mutfağında Masa başındaki senaryo gereği hazırlandığı düşünülen bu sansasyonel haber tarzı yeni şiddet şantiyelerini oluşturmaya yönelik basiretten uzak ve fikri yoksunlukla hazırlanmış bir girişimin sonucu olup, barış ve kardeşliğin egemen olduğu Kızıltepe’yi yeniden kaos ve istikrarsızlığa düşürebilecek tehlikeli bir haber anlayışı olarak telaki etmekteyiz. Bu cümleden olarak, Takvim gazetesi yetkililerini sağduyuya davet ediyor ve Kızıltepe halkından bir an önce özür dilemesini bekliyoruz.'' dedi

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz Bıçakçı
Cengiz Bıçakçı - 10 ay Önce

Doğan abiye Katılıyorum

SIRADAKİ HABER