Vali Demirtaş’ın Başkanlığında “Pazaryerleri” Toplantısı Düzenlendi

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında İçişleri Bakanlığının yayınladığı ‘’Pazar Yerleri Genelgesi’’ kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Demirtaş’ın Başkanlığında “Pazaryerleri” Toplantısı Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Salonunda yapılan toplantıda, yoğunluk oluşmaması için gerekli tedbirlerin alınması, mevcut pazaryerlerinin genişletilmesi veya ilave pazar alanlarının oluşturulması, kontrolsüz giriş-çıkışların engellenmesi, tezgahlar arasındaki mesafe ile hijyen ve dezenfeksiyon hususunda alınacak gerekli tedbirler ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Demirtaş, hassasiyetlerini dile getirerek Vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı bir konseptte hazırlıklarını yaptıklarını dile getirdi.

Tam kapanma döneminde hem ülke olarak hem de ilimizde vaka oranları ciddi ölçüde geriledi diyen Vali Demirtaş, ‘’Kadim Şehrimizde vaka sayısı düşmeye devam ediyor. Haftalık Covid-19 haritasına göre ilimizdeki vaka sayısı 100 binde 76,40’a geriledi. Bu süreci fırsat bilip kurallara uymaya devam edersek bu oranı daha da aşağı çekebiliriz. İçişleri Bakanlığımız da bu süreçte vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması adına ‘’Pazar Yerleri Genelgesi’’ yayınladı. Bizler de bu kasamda bugün ilgili tüm çalışma arkadaşlarımız ile bir araya gelerek hazırlıklarımızı yaptık. İnşallah cumartesi günü bu organizasyonu hep beraber kurallara uyarak yerine getireceğiz’’ diye konuştu.

Vali Demirtaş’ın başkanlığındaki toplantıya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Seze Hali Başkanları ve Pazarcılar Dernek Başkanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER