Vali Mahmut Demirtaş ve Midyat Protokolü, Gazileri Ziyaret Etti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Midyat’a geldi.

Vali Demirtaş Midyat İlçesinde Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Midyat’a geldi.

Vali Demirtaş, Midyat'ta ilk olarak Kuzey Irak'ta operasyon esnasında EYP’ye basması sonucu Gazilik ünvanına kavuşan İbrahim Alp ve ailesini ziyaret etti.

Daha sonra Hakkari Çukurca’da teröristlerin bombalı saldırısı sonucu Gazi olan Bilal Arık ve ailesini de ziyaret eden Vali Demirtaş her iki gazimize de geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vatan uğruna bedel ödeyen Gazilerimiz, Şehitlerimiz ve kıymetli ailelerine minnettar olduklarını söyleyen Vali Demirtaş " Şehitlik ve Gazilik çok kutsaldır. Bu vatan evlatlarımızın başımızın üstünde yeri var. Gazilerimize Rabbim'den acil şifalar diliyor, ebediyete irtihal eden şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum" diye konuştu.

Gazilerimizin hane ziyaretlerinden sonra Midyat belediyesine de bir ziyaret gerçekleştiren Vali Demirtaş, Belediye Başkanı Veysi Şahin'den yapılan ve planlanan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı.

Vali Demirtaş, buradan Seyfettin Güneştan Caddesi üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşlara ziyaret gerçekleştirerek hayırlı kazançlar dileyerek, hal hatırlarını sordu.

Vatandaşlar, ziyaretinden ve yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdiler.

Midyat’ta yıllardır esnaflık yapan Şemsettin Parlak, ilk defa burada vali gördüğünü ifade ederek, “kanatlarım açıldı. Bol bol gelin sayın Valim” diye konuşarak sevincini dile getirdi.

Ziyaretlere Vali Demirtaş'a, Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış de eşlik etti.

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER