Midyat'ta bulunan yer altı şehri için Başkan Şahin, BBC Demeç verdi

Mardin'in Midyat ilçesinde içinde ibadethane, silo, su kuyuları bulunan ve dehlizlerle geçişlerin olduğu yer altı şehrinde ulusal kanalların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Midyat'ta bulunan yer altı şehri için Başkan Şahin, BBC Demeç verdi

Türkiye Cumhuriyeti'nin resmî haber ajansı Anadolu Ajansı (AA) ’nın 13 dilde servis ettiği haberin ardından ulusal ve uluslararası haber ajansları, televizyon, gazete, radyo ve dijital basında yer almaya devam ediyor. 

Büyük ilgi gören haberin ardından, İngiltere Yayın Kuruluşu ya da BBC News, Matiate Yeraltı Şehri ile ilgili Belediye Başkanı Veysi Şahin ile röportaj yaptı. Geçtiğimiz haftada, TRT World kanalı da özel yayın yaptı.

Başkan Şahin, röportajında çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini kaydederek, antik ve Orta Çağ'a ait yapıların bulunduğu yer altı şehrinin bölgenin parlayan yıldızı Midyat'ı taçlandıracağını söyledi.

Şahin, yer altı şehrinin lokal bir bölgede olmadığını, ilçenin altının tamamının aynı yapılarla donandığının altını çizerek, İlçenin tanıtımına, ekonomisine ve turizmine önemli katkı sağlayacak çalışmaların devam ettiğinin altını çizdi.

Başkan Şahin, önümüzdeki günlerde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un özel bir program ile Midyat’ta geleceğini ve Matiate Yeraltı Şehri ile ilgili incelemelerde bulunmasının ardından basın toplantısı yapacağını aktardı.

Anadolu Ajansının Yaptığı Haber

Selahattin Erol  

#VeysiŞahin

#MidyatBelediyesi

#YerAltıŞehri

#Matiate

#MidyatGundem

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2022, 22:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMİDE EROL
HAMİDE EROL - 2 ay Önce

Helâl olsun BAŞKANIM YOLUNUZ Açık olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER