15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında Yenileme Çalışmaları Başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, 40.000 metrekare alan üzerine kurulu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler (Karayolları) Parkında yenileme çalışmalarını başlattı.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında Yenileme Çalışmaları Başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, kentin önemli sosyal donatı alanlarından olan şehrin merkezinde vatandaşların sıklıkla kullandığı ve halk arasında Karayolları Parkı olarak bilinen 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkının zemininde zamanla meydana gelen deforme, kırılma ve sökülmeler nedeniyle yenileme çalışmaları başlatıldı. Belli bir bölümü kaldırılan zemine 8 santim bazalt taşın döşenmesine başlandı. Süs havuzu olarak kullanılan kısım gerekli çalışmaların ardından içi doldurularak alana dahil edildi.

40.000 metrekare alanda park içerisindeki ve orta refüjlerdeki bitkilerin sulanması amacıyla su deposu yapılacak. Yetersiz olan mevcut yürüyüş yollarına ek olarak parkın daha işlevsel olması için yeni yürüyüş yolları yapılacak. Park içerisinde bulunan elektrik trafosunun üzerine grafiti çalışması yapılacak. Parkın içinde ve etrafında aydınlatmanın yetersiz olduğundan aydınlatma direkleri ve elektrik altyapısı güçlendirilecek. Oturma gruplarının sayısı artırılarak vatandaşların güzel ve ferah bir ortamda vakit geçirmeleri sağlanacak.

Çocukların için deforme olmuş oyun grupları yenilecek.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER