AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'ndan Teşekkür Yemeği

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, oğlu Zerdeşt'in vefatı ve taziye süresince desteklerini esirgemeyen MAREV ve MARSEV yönetim kurulu üyelerine teşekkür yemeği verdi.

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'ndan Teşekkür Yemeği

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'ndan Teşekkür Yemeği


AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, oğlu Zerdeşt'in vefatı ve taziye süresince desteklerini esirgemeyen MAREV ve MARSEV yönetim kurulu üyelerine teşekkür yemeği verdi.

Yemeğe MARSEV Başkanı Kemal Nehrozoğlu ve Eşi, MAREV Başkanı İbrahim Aysoy, MAREV Kadın Kolları Başkanı Nebahat Aykaç, MAREV ve MARSEV'in Yönetim Kurulu üyelerinden, Mithat Yenigün, Tevfik Öz, Edip Yenigün, Prof. Dr. İrfan Sabah, Muhittin Özyardımcı, Suphi Tavşan, Murat Çankırı, Kenan Gürdal, Şevket Çelik ve eşi katıldı.


Mardin'in konuşulduğu yemekte, Dünya'ya tarih, kültür, medeniyet satacağız bizimde pazarımız bu olacak, diyen Miroğlu, “Bir mastır plana ihtiyacı var Mardin'in, bilhassa Mardin'in, tabi ki bütün bölgenin Van'ın, Şanlıurfa'nın, Diyarbakır'ın zenginliği ayrıdır ama Mardin'i ben yine de çok farklı bir yere koyuyorum Kudüs-Venedik gibi bir şehir Mardin tıpkı Kudüs- Venedik gibi Dünya Kültür mirasını hak eden bir şehir.” dedi.


Hafta içinde Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un Mardin’i ziyaret edeceğini ifade eden Miroğlu, “Bu hafta Perşembe Kültür ve Turizm Bakanımız bizlerle beraber olacak. Mardin’i ziyaret edecek. Hep beraber yeni bir dönem ve bu dönemin tabi Dünya'da getirdiği problemler var işte hep beraber okuyoruz, görüyoruz yeni bir savaş, soğuk savaş dönemi yaşanıyor çok şükür savaşın çeşitli biçimleriyle konuşulduğu Dünya'da Mardin’de bunu gündemimizden çıkardık. Yani iç barışımızı inşaa etme yönünde çok mesafe kat ettik.” ifadelerini kullandı.


Miroğlu; Huzurun hakim olduğu Mardin'de, Süryani halkının Paskalya Bayramlarını kutladıklarını belirtti ve hafızamıza geri dönüyoruz diyerek kısa bir anısından bahsetti; ''Kırklar Kilisesi'nde Süryani kardeşlerimizin Paskalya Bayramını tebrik ettik, oradan Nusaybin'in Süryani köylerine yine Canan Hanım'la beraber gittik çok keyif aldık. Bir köyde genç bir çift Thomas ve Nahrin gencecik insanlar, Nahrin İstanbul'da yaşıyor Thoms'la tanışmış evlenmişler ve köye yerleşmişler hikayeyi biliyorsunuz ve tabi bir şeye daha sevindim Nahrin yıllar önce 2009 yılında benim ''Affet Bizi Marin'' kitabım yayınlandığında, Süryani Derneğine gelmiştim ve Nahrin o yıllarda kitabımı almış, Nahrin'le şimdi Nusaybin'de ve kendi köyünde karşılaşmak hakikaten çok keyif vericiydi'' dedi.


Yemeğe katılımlarından dolayı MAREV ve MARSEV üyelerine teşekkürlerini ileten Miroğlu, MAREV ve MARSEV'e her zaman her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da belirtti; ''MAREV ve MARSEV'in bunu çok kolaylaştıran çalışmalar yaptığını biliyoruz, İbrahim Abi'ye, Kemal Abi'ye bu vesileyle minnet ve şükran borçluyum, hürmetlerimi sunuyorum her iki Abimize, MAREV ve MARSEV'in bundan sonraki çalışmalarına yapabileceğimiz katkılar bakımından kapımız 24 saat açık diyorum, hepinizi hürmetle selamlıyorum'' şeklinde konuştu.


MAREV ve MARSEV adına konuşan, MARSEV Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Aysoy, AK PARTİ Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'na düzenlediği yemek için teşekkür ederek, Mardin'in Kültür ve Turizm potansiyelinin ortaya çıkmasında hem MAREV'in, hem MARSEV'in misyon yüklenmeye hazır olduğunu ifade etti.


Yemeğinde ardından AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, MAREV ve MARSEV üyelerine ''Yeni Yüzyıl Kürtler ve Bağımsızlık'' kitabını imzalayarak hediye etti.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER