Cumhuriyet Bayramı'nın 98. Yıldönümü Mardin'de Coşku İle Kutlandı

28 Ekim günü Çelenk Sunma töreni ile başlayan ve Fotoğraf Sergisi ile devam eden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. Yıldönümü Kutlama Programları bugün düzenlenen Tebrikat Töreni ve Kutlama Programı ile devam etti.

Cumhuriyet Bayramı'nın 98. Yıldönümü Mardin'de Coşku İle Kutlandı

İlk olarak Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Valilik Makamında tebrikleri kabul etti. 


Sabah saatlerinde Mardin Valiliği Makamında askeri ve mülki erkân, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gazilerin tebriklerini kabul eden Vali Demirtaş, buradan Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin düzenlendiği salona geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okunduktan sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 98. yıldönümünü büyük bir coşku ve kıvançla kutladıklarını belirterek herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladığını ifade etti.
Kurtuluşta ve kuruluşta emeği geçen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anan Vali Demirtaş, öğrenci ve gençlere de tavsiyelerde bulunarak, ‘’Sizler, Cumhuriyetimizin teminatısınız ve ülkemizin geleceğisiniz. Unutmayınız ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini koruma, yaşatma ve yüceltme görevini ulusumuzun göz bebeği, siz gençlere vermiştir. Bu sebeple çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle yetişmeniz fevkalade önemlidir. Sizlerden en önemli beklentimiz, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, devletimize, cumhuriyetimize ve demokrasimize,  her şartta sahip çıkmanızdır. Milli ve manevi değerlerimize göz diken hain odaklara karşı durmanızdır. Yaptığınız her işte, vatanının ve milletinin menfaatini en ön planda tutan fertler olarak yetişmenizdir’’ diye konuştu.

Mehteran Konseri ve Gösteriler Salondan Büyük Beğeni Aldı


Kapalı spor salonunda devam eden etkinliklerde şiirler okundu, mehteran konseri verildi, farklı yörelerden halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Mehteran Konseri ve gösteriler salonu dolduran izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Kutlama programı başladığı gibi coşku ile sona erdi.

www.midyatgundem.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER