Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Mardin Olgunlaşma Enstitüsünde Gerçekleştirildi

- ‘Her Zaman, Her Yerde, Herkes İçin Eğitim’ sloganı ile bu yıl ilk defa kutlanmaya başlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında planlanan etkinliklerin Mardin Olgunlaşma Enstitüsünde gerçekleşen programı, Mardin Vali Yardımcısı Gürsel TEMURÇİ'nin katılımı ile gerçekleşti.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Mardin Olgunlaşma Enstitüsünde Gerçekleştirildi

Mardin Olgunlaşma Enstitüsü ve Artuklu Halk Eğitimi Merkezinin iş birliği ile Mardin Olgunlaşma Enstitüsünün Bahçesinde ve sergi alanlarında gerçekleşen sanat ve zanaat fuar ve sergi programına, Mardin Valisi / Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut DEMİRTAŞ’ın Kıymetli eşleri Hanımefendi Beyhan DEMİRTAŞ ve Mardin Vali Yardımcısı Gürsel TEMURÇİ’nin yanı sıra Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan GÖKPINAR,  Mardin İl Millî Eğitim Müdürü Memet POLAT, Mardin Büyük Şehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Abdurrahman ŞAHİN, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin DUYAN, Artuklu Halk Eğitimi Merkezleri ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü yönetici, öğretmen ve kursiyerleri ile sanat severler katıldı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nın yanı sıra UNESCO “Yaratıcı Şehirler Ağı Zanaat ve Halk Sanatları” kapsamında gümüş-telkari, dokuma, nakış, cam sanatı, ahşap işleme, giyim, seramik, çinicilik, cam altı, taş işleme, bakırcılık, sedef kakma, ahşap dağlama, yiyecek-içecek, basmacılık, tezhip, saraciye ve resim alanlarında uzman kişilerce stant açılarak atölye etkinlikleri ve sergiler gerçekleştirildi.

Açılış ve selamlama konuşması yapan Mardin Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Metin DEĞER: "Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından ülkemizde ilk defa kutlanılmaya başlandığını belirterek, “Bu çerçevede Mardinimizde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet üreten Artuklu Halk Eğitimi Merkezlerimiz ve Olgunlaşma Enstitümüzün katkılarıyla hazırlanmış olan etkinlik sayesinde sanatseverler ile buluşmuş olduk. Kurum çalışanlarımız salgın döneminin tüm dezavantajlarına rağmen yüreklerini ortaya koyarak çalışmış ve bu günkü programı hazırlamıştır. Uzun zamandır evlere kapanmış sosyal etkinliklerden uzak kalmış insanlarımızın yüzlerine yansıyan özlemi ve mutluluğu görmek hayatımıza güzellikler kattı. Tüm misafirlerimize katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz şeref verdiniz" dedi.

Bundan sonra her yıl 1-7 Haziran tarihleri arasının Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanacağını ifade eden Mardin İl Millî Eğitim Müdürü Memet POLAT, “Buruk pandemi sürecinin ardından ilkini bu yıl kutladık, bundan sonraki yıllarda da kutlamaya devam edeceğiz.  Atölyelerde ve etkinliklerde emeği geçen öğretmenlerimize, kursiyerlerimize, yöneticilerimize, zaman ayırıp buraya gelen vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum. Hayat Boyu Öğrenme Haftamız kutlu olsun.” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmanın ardından açılış programı kurdele kesimi yapıldı. Halk oyunları gösterisinin ardından müzik dinletisi eşliğinde stant gezileri gerçekleştirildi. Program, Mutfak atölyelerinin ikramları ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 08:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER