İtfaiye Daire Başkanlığına 13 yeni araç alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına alınan 13 araç için program düzenlendi.

İtfaiye Daire Başkanlığına 13 yeni araç alındı

İtfaiye Daire Başkanlığına 13 yeni araç alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına alınan 13 araç için program düzenlendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa hizmet yolunda yeni adımlar atmaya devam ediyor. Vatandaşın rahatı ve huzur için çalışan Mardin Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı araç filosuna 8 arasöz yangın söndürme, 2 adet 28 metrelik merdivenli itfaiye, 3 adet 16 tonluk su ikmal aracı olmak üzere toplam 13 araç daha ekledi.

Yeni eklenen araçlar için Büyükşehir Belediyesi yerleşkesinde program düzenledi. Programa Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, daire başkanları, siyasi parti ve stk temsilcileri, basın mensupları ve çalışanlar katıldı.

Yaman, programda yaptığı konuşmada, geçen hafta içerisinde Sağlık İşler Daire Başkanlığının haşere ile mücadele için aldığı yeni araçların açılışını yaptıklarını hatırlattı.

Yaman, “Bugünde İtfaiye Daire Başkanlığımız için satın alınan 13 aracın açılışını yapıyoruz. Kıştan çıktık ve artık çalışma dönemi başladı. Yatırımlarımız hızla merkez ve ilçelerimizde başladı. Arkadaşlarımız kışın yapılacak çalışmaların projelerini yaptılar şimdi de uygulama zamanı. Bir yılı aşkın süredir Büyükşehir Belediye ve dairelerin kurumsallaştırılması için çalıştık. Bunlar içerisinde personel eksikliğini giderme, daha nitelikli personel için eğitimler, yeni araçların alınması ve yeni hizmet binalarının ortaya çıkarılması.” dedi.

“Şu bir seneyi aşkın süredir araçların yüzde 50’sini biz aldık”

Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şimdi de 13 aracı hizmete alıyoruz. Yıllardır Mardin Belediyesi var. Yaklaşık 4 yıldır da Büyükşehir Belediyesi olarak görev yapıyor. Bu araçlarla birlikte itfaiye daire başkanlığınca yaklaşık 40 araç olacak. Şu bir senede neredeyse araçların yüzde 50’sini biz almış oluyoruz. Bu güzel bir çalışma. Hem de modern araçlar. İtfaiye sadece yangın ile mücadele etmiyor. Kaza ve diğer çalışmalarda da vatandaşlarımıza hizmet veriyor. 2018 yılı içerisinde bitecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı yeni binası da şimdiden hayırlı olsun.”

“Hep vatandaşın yanında oluyoruz”

Vatandaşın yüzünü güldürmek için çalıştıklarını vurgulayan Yaman, şöyle devam etti: “Başta şunu demiştik, “Sizin için çalışıyoruz, sizin için çalışacağız” diye. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız ve hükümetimizin verdiği desteklerle Mardin için çalışıyoruz. Artık yapılan projeler görülmeye başlandı. Hep vatandaşın yanın da oluyoruz. Baharla birlikte vatandaşın da yüzü gülüyor. Bütün düşüncemiz, Mardinli hemşehrilerimizin yüzünü güldürmek. Mardinli kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın ve engellilerin yüzünü güldürmek. Çünkü bunların yüzü gülerse şehir de güler ve mutlu olur.”

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde hizmete alınan 13 araç için kurban kesildi. Yaman, daha sonra bir araca binerek yetkililerden bilgi aldı.

Çekilen toplu fotoğrafın ardından program son buldu.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER