Kabala Mahallesi’nde Asfalt Sevinci

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, mahallerde vatandaşların sorunlarını yerinde onlarla içiçe olmak suretiyle çözdüklerini söyledi.

Kabala Mahallesi’nde Asfalt Sevinci

Kabala Mahallesi’nde Asfalt Sevinci

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, mahallerde vatandaşların sorunlarını yerinde onlarla içiçe olmak suretiyle çözdüklerini söyledi.

Yaman, “Bu bağlamda Kabala Mahallemizin asfalt beklentilerini yerine getirdik” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde yaptığı çalışmalar ile ili adeta şantiye alanına çevirdi. Alt yapıdan üst yapıya, sosyal sorumluluk projelerinden spora destek veren yönetim anlayışına kadar birçok konuda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye, yollar konusunda da beklentileri karşılayacak işlere imza attı. Öte yandan yollar konusu da önelikli çalışmaların arasında yerini aldı. 2017 yılında kırsal ve şehir merkezinde yollarda rekor kıran Büyükşehir Belediye, vatandaşların isteklerine de duyarsız kalmadı. Kabala Mahallesi’nin de yollarının yapımı çağrısına cevap veren Büyükşehir Belediye, vatandaşların mutlu olmasını sağladı.

Projelerde büyük başarı

Konu hakkında bilgi veren Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Hemşehrilerimizin mutlu olacağı bir Mardin’i hep birlikte inşa ediyoruz” dedi. Yaman, “İlimizde 11 aydan bu yana güzellikler yaşanıyor. Mardin’in hak ettiği hizmetlere kavuşması için Büyükşehir Belediye bütçemizin son kuruşuna kadar hizmet yapmaktayız. Projelerimizde ise yüzde 90 civarında gerçekleşme sağladık. Bunun yanında devlet kurumlarımız ile birlikte yaptığımız çalışmaları da ekleyince büyük başarı kaydetmiş olduk. Önem verdiğimiz çalışmaların başında ise yollar geliyordu. Bu nedenle kırsal mahallelerimiz de dahil olmak üzere büyük bir yol hamlesi başlatmıştık. Bu konuda vatandaşlarımızın isteklerini de dikkate alan bir yapıda olduk” ifadesini kullandı.

Vatandaşlarımızın sesine duyarsız kalmıyoruz

Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerinin vatandaşların dilek ve önerilerini önemseyerek çalışmalarına yön verdiğinin altını çizen Yaman şunları dile getirdi: “Bizler her zaman hemşehrilerimizin arasında olup, onların görmek istedikleri şehri öğreniyoruz. Bu sayede hizmetlerimizle ilgili yol haritası çıkartıyoruz. Bize Kabala Mahallemiz’den de yollar ile ilgili şikayetler geliyordu. Biz bu şikayetleri değerlendirdik. Mahalle merkezinden geçen ana yolun yapımını Karayolları Genel Müdürlüğü’ne yaptırdık. Diğer yandan sokakların da asfaltlanması talebine de sessiz kalmadık. Hemen çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Mahalle sakinleri yapılan çalışmayla mutlu oldu”.

Özlem Erol Midyat Gündem

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 17:32
YORUM EKLE