Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın Muhtarlar Günü Mesajı

Vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, seçimle iş başına gelmiş, kamu yönetim zincirinin ilk halkası muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü"nü yürekten kutluyorum.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın Muhtarlar Günü Mesajı

Kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olarak devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği konumunda olan muhtarlık müessesesi, insan ve hizmet odaklı anlayışın icrasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaşlarımızla aramızdaki en sağlam köprü olan muhtarlarımız, gerek vatandaşlarımızı gerekse devletimizi temsil gibi önemli bir sorumluluğu yerini getirmektedir. Altyapı çalışmalarından nüfus hizmetlerine, asayiş çalışmalarından eğitim hizmetlerine kadar vatandaşa hizmet yolunda muhtarlarımızın üstlendikleri bu misyon ehemmiyetini ilk günkü gibi muhafaza etmektedir. Mevcut her türlü sorunun çözümünde ve taleplerin yerine getirilmesinde ter akıtan, vatandaşın derdiyle dertlenen, her türlü şer odaklarına karşı daima devletinin yanında yer alan muhtarlarımız yaptıkları bu fedakâr çalışmalarla her türlü takdiri hak etmektedir.

Bizler devletimizin kaynaklarını israf etmeden en güzel şekilde vatandaşımızın hizmetine sunma gayreti içerisindeyiz. Muhtarlarımız ile en ücra köşedeki vatandaşımıza kadar ulaşıp, o vatandaşlarımızın da hizmetlerimizden yararlanması için durmaksızın bütün enerjimizi sarf edeceğiz. Bu bağlamda bizler daima bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Ebediyete intikal etmiş muhtarlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, görevi sona ermiş muhtarlarımıza mahallelerimize vermiş oldukları katkılar nedeniyle şükranlarımı sunuyor, görevi başındaki muhtarlarımıza da mutluluk ve başarı diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımıza kamu hizmeti sunumunda birlikte çalıştığımız en büyük yardımcımız olan Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Midyat, Ömerli, Derik, Dargeçit, Mazıdağı, Yeşilli ve Savur ilçelerimiz olmak üzere 10 ilçemizin tamamında özverili bir şekilde görevlerini sürdüren değerli muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü tekrar kutluyor, şehrimiz Mardin ve her bir mahallemiz için gerçekleştirdikleri çalışmalar ve kamu hizmetlerinin sunulmasında bize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER