Mardin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Çelenk Sunma Töreniyle Başladı

Mardin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü kutlamaları Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreniyle başladı.

Mardin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Çelenk Sunma Töreniyle Başladı

Hükümet Konağı Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Vali Mahmut Demirtaş, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, kurum müdürleri, gaziler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Mardin Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığının çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve ay yıldızlı bayrağın göndere çekilmesi ile devam etti.

Çelenk sunumunun ardından resim sergisi açılışı yapıldı

Vali Demirtaş, protokol ve vatandaşların bayram tebriklerini kabul etmesinin ardından kutlama etkinlikleri kapsamında beraberindeki eşi Beyhan Demirtaş ve protokol ile Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve DİKA tarafından düzenlenen “Mardin Fotoğraf Maratonu 2021” yarışmasında dereceye giren resimlerin sergilendiği serginin açılışını gerçekleştirdi. Vali Demirtaş tarafından açılışı yapılan sergi 4 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Törenler, yarın saat 10.00'da Vali Demirtaş’ın makamında tebrikleri kabulünün ardından, saat 10.00'da 21 Kasım Şehir Stadyumunda kutlama programı ve saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi Fuaye alanında gerçekleşecek resepsiyon ile son bulacak.

www.midyatgundem.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER