Mardin’de cadde ve sokaklar yıkanarak dezenfekte ediliyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yeni koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayıp dezenfekte ediyor.

Mardin’de cadde ve sokaklar yıkanarak dezenfekte ediliyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Çin’de çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alınan yeni koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman’ın talimatları doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, dezenfekte tedbirleri kapsamında cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayıp ilaçlıyor. Dün akşam tarihi Birinci Cadde temizlik ve dezenfekte çalışması yapan ekipler, bu sabah Hava Radar Rampasında kaldırım ve yollarda köpüklü su ile yıkama çalışmalarına devam etti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, yeni koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında tüm şehirde çalışmaların titizlikle devam ettiğine vurgu yaptı.

Cadde ve sokakları köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte ettiklerini belirten Yaman, “Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığımıza bağlı ekipler, cadde ve sokaklarda yıkama çalışmalarına başladı. Bu kapsamda dün akşam tarihi Birinci Cadde köpüklü su yıkandıktan sonra ilaçlanmak sureti ile dezenfekte edildi. Bu sabahta çalışmalara Hava Radar Rampasının yıkanması ve dezenfektesi ile başladı. Yol ve kaldırım yıkama çalışmalarımız devam edecek”

Yaman, şöyle devam etti:

“Koronavirüs karşı alınan tedbirleri titiz bir şekilde şehrimizde uyguluyoruz. Büyüşehir Belediyesi olarak ilk günden itibaren yayınlanan genelgeler kapsamında bünyemizde kurslara ikinci bir emre kadar ara verdik. Sağlık çalışanlarımız vatandaşların toplu olarak kullandığı mekanlar, hastane, sağlık birimleri, tarihi mekanlar, ibadet mekanları, iş yerleri, cadde ve sokaklar, fırınlar, lokantalar, restoran gibi yerlerde dezenfekte çalışmalarına başladı ve hızla devam ediyorlar. Yine zabıta ekiplerimiz, genelgeler kapsamında kafe, market, avm, lokanta, pastane, Pazar yerleri, restoran, şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma yapan araçlarda denetimleri sürdürüyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER