Mardin’de Değişim Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin güzelleşmesi için projelerine hayat veriyor.

Mardin’de Değişim Devam Ediyor

Mardin’de Değişim Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin güzelleşmesi için projelerine hayat veriyor.

Alt yapı, üst yapı, sosyal sorumluluk projeleri, sanat ve spor projeleriyle yediden yetmişe Mardin halkını mutlu eden Büyükşehir Belediye, şehrin estetiğine katkı verecek çalışmaları da yapıyor.  Kızıltepe ilçesinde yer alan orta refüj ve köprülü kavşağın yenilenmesi için çaba veren Büyükşehir Belediye, kavşağa güzellik katarak beğeni kazandı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman şehrin güzelleşmesi adına Büyükşehri Belediyesi adına tüm ilçelerde çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Şehrin girişlerinde yapılan değişiklikler hakkında bilgi veren Yaman, “İlimize gelenler şehrimizin güzelliğini girişlerinden itibaren hissetmeye başladılar” dedi.  Yaman şöyle devam etti: “Kadim şehrimiz Mardin güzellikleriyle günden güne ilgi kazanan bir şehirdir. Her yıl yüzbinlerce turistin akın ettiği şehrimiz gelecekte daha güzel konumlara gelecektir. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin hayran kaldığı Mardin’de şehir girişlerinin de görsel anlamda güzel olması için çaba veriyoruz. Bu nedenle 147 bin ağaç dikiminin yanı sıra, orta refüjlerin çiçeklendirilmesi, ışıklandırma çalışmaları ve peyzaj çalışmaları yapıyoruz. Kızıltepe ilçemizde  yer alan Şanlıurfa ve Nusaybin ve Artuklu’ya bağlantı veren kavşağımızda da değişimi gerçekleştirdik” dedi.

Görsel güzellik katıyoruz

Kavşağın yeni haliyle takdir kazandığını ileten Yaman, “Kavşağımıza yaptığımız çalışmanın akabinde kötü, görüntüler tamamen sona erdi. Artık ilimize gelen herkes değişim ve görsel öğelerle Mardin’e daha fazla hayranlık duyacaktır. Şehrimizde gelişim ve değişimle vatandaşlarımızın mutlu olmalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER