Muhtar Eşleri ile Bir Araya Gelindi

Mardin Gönül Elçileri önderliğinde muhtar eşleriyle bir toplantı düzenlendi.

Muhtar Eşleri ile Bir Araya Gelindi

Muhtar Eşleri ile Bir Araya Gelindi

Mardin Gönül Elçileri önderliğinde muhtar eşleriyle bir toplantı düzenlendi. MOVA Salonu’nda gerçekleşen toplantıya 700 mahallenin muhtarlarının eşleri katıldı.

Kadınlarımızın başarısı şehre yansıyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, davelilere yaptığı konuşmada,  Muhtarların Başarısında Eşlerinin Katkısı Büyük olduğunu söyledi.

Gülseren Yaman, Muhtar ve eşlerine verdiği yemekte, eşi Gülseren Yaman ile katıldığı yemekte yaptığı konuşmada,  “Bugün muhtarlarımızın eşleriyle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. İlimizde yaşayan kadınlarımız son zamanlarda güzel işlere imza atmakta ve şehrin gelişiminde önemli bir rol üstlenmektedir. Kadınlarımızın elinin değdiği her yer ise güzelleşmektedir.  Bizler yaşadıkları mahallerin sorunlarını aktaran muhtarlarımızın arkasında da kadınların olduğunu biliyoruz. Bu nedenle birlikteliğimizi daha da güçlendirmek için böyle bir toplantı tertip ettik. Bundan sonraki en büyük temennilerimizden birisi ise kadın muhtarlarımızın artmasıdır” dedi.

Mehmetçiklerimize dua ediyoruz

Gülseren Yaman, “Biz burada bu toplantıyı icra ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Mardin bu konuda örnek olacaktır. Bizler her gittiğimiz yerde vatandaşlarımız tarafından oldukça güzel bir şekilde karşılanıyoruz. Bu güzellikleri bugün burada devam ettirdik. Gönül isterdi ki bu toplantıyı oyunlar oynayarak ve neşeyle icra edelim. Ama Askerimiz şu an Afrin’de kahramanca mücadele ederken buna gönlümüz razı olmazdı. Bu nedenle toplantımızı sade yapıyoruz. Kahraman Mehmetçiğimiz içinse dua ediyoruz” ifadesini kullandı.

Bu tür toplantılar önemli

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ise , “Bugün muhtarlarımızın eşleriyle buluşmaktan dolayı çok mutluyuz. Muhtarlarımızın ifa ettiği hizmetlerde eşleri en önemli desteği sağlamaktadır. Bizler muhtarlarımızı ve eşlerini bizler çok önemsiyoruz. Bu tür etkinlikler ile ilimizin daha güzel yerlere geleceğini de biliyoruz.  Bu etkinliği düzenlediği için Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Yaman ve Kıymetli eşi Hanımefendi Gülseren Yaman'a, ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının akabinde ise Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığındaki usta öğretici kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru el işleri salonda sergilendi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, eşi Gülseren Yaman, AK Parti, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, protokol üyeleri muhtarlar ve eşleri katıldı. Toplantıda muhtarların eşlerinin şehre bakışlarının yanı sıra yaşadıkları mahallelerin beklentileri de dinlendi.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER